Önde gelen kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı 7.100 doların üzerine çıktı ve kısa vadede 8.000 dolara ulaşması bekleniyor.

Bitcoin 7.100 Doları Kırdı - Kısa Vadede 8.000 Dolar Mümkün mü?

Bu hafta Bitcoin'in fiyatı Cuma günü 7.200 doların üzerine çıkmadan önce 7.000 doların altında veya yakınlarında işlem gördü. Artış 6.400 $'dan başladığı için dalgalanma neredeyse % 10 daha yüksekti. Son artış, pozitif momentum kazanması için Bitcoin’i tetikleyebilir.

Analistler, Bitcoin İçin Orta Vadeli Eğilimin Hala Devam Ettiğine İnanıyor.

Kripto analisti Jacob Canfield, mevcut trendin 5.500 $ seviyesine kadar düşebileceğini tweetledi. Kripto para biriminin buradan bir sıçrama yapabileceğini ifade ediyor. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin 7.100 doların hemen üzerinde el değiştiriyor. Bitcoin, bu ay 6.500 doların altında işlem gördüğü için altı ayın en düşük seviyesine geriledi.

Tim Draper ve Charlie Lee Oldukça Yüksek Tahminler Yapıyorlar

 Daha önce, Tim Draper uzun vadeli Bitcoin tahminini ikiye katladı ve fiyatın yarılanma olayından altı ay sonra 250.000 dolara ulaşacağını düşündürdü. Fundstart'dan Tom Lee, önde gelen kripto para biriminin fiyatının iki değil, beş yıl içinde olmasa da 250.000 dolara ulaşabileceğini söylediği aynı görüşü tekrarladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ