6.800 dolardan 7.600 dolara kadar bir toparlanmanın ardından, Bitcoin fiyatı için 8.000 dolara yükselmesine neden olabilecek iki önemli neden bulunuyor.

6.800 dolardan 7.600 dolara kadar bir toparlanmanın ardından, Bitcoin fiyatı için 8.000 dolara yükselmesine neden olabilecek iki önemli neden bulunuyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, dört günlük bir süre içinde 6.800 dolardan 7.600 dolara kadar güçlü bir toparlanma kaydetti ve % 12 artış kaydetti. Yatırımcıların güçlü bir haftalık kapanış beklentisi içinde olması nedeniyle iki teknik faktörün yakın vadede BTC'yi 8.000 dolara itmesi muhtemel.

Önümüzdeki günlerde, 8.000 $ 'ın biraz üzerinde bulunan 200 günlük basit hareketli ortalama (SMA) ve yükselen üçgen oluşumu, Bitcoin fiyatını kısa vadede 7.900 $ ila 8.000 $ aralığına itebilir.

200 günlük SMA ve Artan Üçgenler Bitcoin İçin Güçlü Teknik Göstergeler

Borsa yatırımcıları tarafından da sıklıkla kullanılan 200 günlük SMA, genellikle bir varlık veya endekste uzun vadeli piyasa eğilimlerini belirlemek için kullanılır.

Bir varlığın fiyatı, bu Bitcoin durumunda, 200 günlük SMA'nın üzerinde kalırsa, yükseliş eğilimi olarak kabul edilir. Ancak, seviyenin altında birleşirse, varlığın bir ayı piyasasında olduğunu gösterir.


“Kara Perşembe”, 12 Mart'ta Bitcoin fiyatının 3.600 $ 'a kadar düştüğünden beri, BTC 200 günlük SMA direnç seviyesinin altında kaldı. Teknik olarak, Bitcoin'in hala düşüş eğiliminde olduğunu ve 8.000 dolarlık bir retin bunu doğrulayacağını gösteriyor.

Ancak, Bitcoin fiyatı, nispeten düşük bir zaman diliminde artan bir üçgenin oluşmasıyla desteklenen 8.000 dolara kadar bir rallinin işaretlerini gösteriyor.

Kripto para birimi tüccarı Scott Melker’in teknik analizine göre, 4 saatlik Bitcoin tablosu artan bir üçgen oluşturuyor. Vadeli olarak artan bir hacim ve vadeli işlemler piyasasına açık bir ilgi ile desteklendiğinde, yükselen üçgenler kısa vadede ek yukarı yönlü harekete neden olabilir.


Yakın vadede Bitcoin için bir başka küçük ralli ve 8.000 $'lık 200 günlük SMA'yı gösteren düşük zaman çerçeveleri, BTC'nin önümüzdeki günlerde yukarı taşlama olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Coinbase gibi büyük borsalarda 8.000 dolarlık büyük satış siparişleri kümesi var. Bitcoin'in likidite arayışında olan tüccarlar tarafından yönetilen büyük emirler yönünde hareket etme eğilimi, önümüzdeki hafta BTC için bir adım daha yükselme iddiasını güçlendiriyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ