Bitcoin 8.000$ sonrası geriledi

Bitcoin, basın bülteninde 7.900 $ geri çekilmeden önce 8.000 $ seviyesinini biraz daha aşarak Bitfinex borsasında 8.020 $ seviyesine ulaştı. Bitcoin deki boğa piyasası devam ederken marketcap değeri 130.543.741.210$ seviyesine yükseldi. Fakat Bitcoin tek başına kalıp hiç bölünmeseydi şuan değeri daha fazla olacaktı.

Geriye doğru bir bakış

Yaklaşık bir hafta önce, SegWit2x hardfork iptal edildi ve fiyat hemen 7.200 $ ile 7,800 $ arasında değişmeye başladı. Ancak bir saat içinde fiyat düşmüş ve daha da düşmeye devam etti. Birkaç gün sonra, Bitcoin, 5,500$ seviyelerine kadar düşüşünü sürdürdü, rakip Bitcoin Cash ise 600$ seviyesinden 2,600$ seviyesine kadar yükseldi. Tam bu sırada madenci cephesinden de çok sayıda Bitcoin madencisi Bitcoin Cash'e taşındı ve onaylanmamış işlemlerin sayısı 135.000'in üzerine çıktı. Ücretler arttı haliyle arttı.

Olumlu haberler

Bitcoin Cash'in hızlı ve dikey çıkışından dolayı yapılan kâr satışları ve BTC/BCH paritesinin düşüklüğünden faydalanan traderlar tekrar Bitcoine doğru geçişe başladı, madenciler de Bitcoin kazımı daha kârlı hale geldiği için geriye dönmeye başladılar ve birikmiş işlemler birer birer azalmaya başladı. Bitcoin fiyatı yükselmeye başladı ve iyi haberler geldiğinde fiyat hareketleri daha da büyüdü.

100 milyar Euro'yu aşkın paranın yönetiminde olduğu İngiltere'deki hedge fonu Man Group, CME'nin vadeli piyasası piyasaya sürüldükten sonra Bitcoin ile ticarete başlayacaklarını açıkladı. Ödeme uygulama hemen sonrasında Bitcoin'in ödeme platformuna tam entegrasyonunu açıkladı. Şirket şunları söyledi:

"Müşterilerimizi her zaman dinliyoruz ve Bitcoin'i satın almak için Nakit Uygulamasını kullanmak istiyorlar. Square'in bu deneyimi daha hızlı ve daha kolay hale getirebileceğini keşfediyoruz ve bu özelliği az sayıda Cash App müşterisine aktardık. Kripto paraların, bireylerin küresel finansal sisteme katılma kabiliyetlerini büyük oranda etkileyebileceğine inanıyoruz ve bu konuda daha fazla bilgi edinmekten heyecan duyuyoruz "dedi.

Meydanın haberinden sonra piyasa değeri,15 milyar dolardan 16 milyar dolara yükseldi, bu nedenle Wall Street, Bitcoin topluluğundan memnun görünüyor.

Coinbase Custody 


İyi habere ek olarak, Coinbase bugün dijital para yatırımı yapmak isteyebilecek hedge fonlar için tasarlanmış bir Bitcoin depolama hizmeti olan Coinbase Custody'yi duyurdu. Coinbase'in açıklaması şu şekilde:

"Geçen sene sadece dijital para ticaretinde 100'den fazla hedge fonları yaratıldı. Geleneksel kurumsal yatırımcıların sayısı daha da artarken, dijital varlıkların ticaretine (aile ofisleri, egemen servet fonları, geleneksel hedge fonları ve daha fazlası dahil) bakmaya başlamıştır. Bazı tahminlere göre, günümüzde dijital para birimlerine yatırım yapmak için kenarda bekleyen 10 milyar dolarlık kurumsal para var. Bu kurumlarla konuştuğumuzda, bize başlamalarını engelleyen bir numaralı şeyin, müşteri fonlarını güvenli bir şekilde saklamak için güvenebilecekleri bir dijital varlık saklama sorumlusunun varlığı olduğunu söylüyorlar. "

Kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için Coinbase Custody'i tasarlıyoruz. Özellikle, kurumsal müşterilerin şunları istediğini düşünüyoruz:

-Sıkı mali kontroller (çoklu imza, denetim izleri, limitler, vb.)
-Adanmış hesap temsilcileri ve telefon desteği
-Para transferi SLA'ları
-Düzenlenmiş bir dijital para saklama aracı
-Ayrı izinlere sahip çok kullanıcılı hesaplar
-Çok çeşitli dijital varlık ve para birimleri için destek
-Sigorta (bazı durumlarda)
-Üst düzey siber ve fiziksel güvenlik seviyeleri
-Yeni servisin 2018'de piyasaya çıkması bekleniyor.

Keskin Fiyat Hareketleri

Fiyat hareketlerini tahmin etmek için grafik analizlerine bakan Bitcoin'in teknik analistler, Bitcoin'in önemli bir fiyat hareketi yaşamak üzere olduğunu göstermektedirler. Hızlı tırmanışından dolayı analiz, fiyatın yükselmeye başlamadan önce yeniden bir araya gelip birleşmek için bir geri çekilme yaşaması gerektiğini gösteriyor gibi görünüyor. 

Bununla birlikte, Bitcoin'in aylardır içinde bulunduğu ticaret kanalının başında 8000$ var ve eğer bu engelin üstesinden gelebilirse, Bitcoin deki artış parabolik hale gelebilir.

Bir bakıma, Bitcoin'in değeri, en azından 1 Ağustos soft fork'undan önce Bitcoin'e sahip olanlar ve aldıkları Bitcoin Cash'i tutanlar için görünenden daha yüksek. 

BTG + BCH + BTC artık 9000'in üzerinde! : D: DDD

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ