Kripto pazarını 23 Şubat'tan bu yana sallayan keskin düzeltme, Bitcoin (BTC) fiyatını yaklaşık % 8’lik düşüşle 8,531 $’lık günlük en düşük seviyeye indirdi.

Kripto pazarını 23 Şubat'tan bu yana sallayan keskin düzeltme, Bitcoin (BTC) fiyatını yaklaşık % 8’lik düşüşle 8,531 $’lık günlük en düşük seviyeye indirdi.

Coronavirus Etkisinde Piyasa Fiyatlandırması

Hisse senedi piyasaları önceki iki günün bazı kayıplarını toparladı ancak Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemlerinin tümü sırasıyla % 1.32,% 1.33 ve% 1.31 oranında düştü. şu anda Antarktika dışındaki her kıtada bulunan Coronavirüs'ün ekonomik etkisi gerçekten de çok ciddi durumda.

Teknoloji devleri Microsoft ve Apple, önemli satış hedeflerinin eksik olduğunu tahmin ettiklerini ve bu durumun vadeli işlem piyasalarına bir darbe daha vereceğini açıkladı.

The Fuse'un raporuna göre, Çin'deki petrol rafinerileri şu anda normalden % 25 daha az petrol işliyor ve Uluslararası Enerji Ajansı, petrol talebinin günde 435.000 varile düşebileceğini söyledi.

Buna ek olarak, her iki büyük OPEC üyesi olan Rusya ve Suudi Arabistan, Suudi Arabistan'ın petrol üretimini günde 600.000 varil daha azaltma kararıyla ilgili bir anlaşmazlık yüzünden bir şemaya girdi.


Piyasalar kapandıktan sonra Başkan Trump Amerikalıların yayılan Coronavirus üzerindeki korkularını sakinleştirmeye çalıştı ve yarının açılış zili adresin ne kadar etkili olduğunu gösterecek.

Bitcoin fiyatı iki haftada yaklaşık 2.000 $’lık düşüşle aylık en düşük seviyelere ulaştı

Yazım sırasında, Bitcoin fiyatı hafta boyunca % 10.08 düştü ve 26 Ocak rallisinden tahakkuk eden tüm kazançları 10.500 dolardan 8.336 dolara düşerek sildi.

Haftalarca sayısız analist ve yatırımcı, Bitcoin'in 9.000 $ 'ın üzerinde tutmasının ve 200 günlük hareketli ortalamanın (8.800 $) önemini vurguladı. Her ikisi de bugün kırıldı ve yazım sırasında yatırımcılar fiyatı 8.500 dolarlık desteğin üzerinde tutmak için savaşıyorlar.

Bitcoin'in 10.000 $ 'lık keskin düzeltmesi, Bitcoin'in geleneksel pazarlardaki volatiliteye karşı bir engel olarak işlev gördüğü yönündeki argümanı sorgulamaktadır. Bu arada, altın vadeli işlemleri daha da yükselmeye devam ediyor, şu anda yayınlandığı sırada% 0.52 arttı. Altcoinlere gelince en büyük 20 ana altcoinin çoğunun çift haneli kayıplara maruz kalması nedeniyle bir yumruk yediği görülüyor.


 Genel kripto para piyasası değeri şu anda 246,8 milyar dolar ve Bitcoin'in hakimiyet endeksi % 64,4'e yükselmiş durumda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ