Bitcoin fiyatı (BTC) 13 Kasım’da günlük işlem modelini sürdürdü. BTC 9 bin dolar desteğini kaybettikten sonra 8 bin 800 doların altında seyretti.

Bitcoin fiyatı (BTC) 13 Kasım’da günlük işlem modelini sürdürdü. BTC 9 bin dolar desteğini kaybettikten sonra 8 bin 800 doların altında seyretti.

Bitcoin 9 Bin Doların Altında

Coin360'tan elde edilen veriler BTC / USD için başka bir cılız günün olduğunu gösteriyor. Son 12 veya 24 saatte az ilerleme kaydedilmiş durumda.

Hafta, Bitcoin’in ayağı yükselip, 9 bin ile 9 bin 500 dolar arasında bir ticaret koridorundan çıkması ve şimdiye dek geri kazanamamasıyla başlamıştı.

Analistler daha uzun vadeli piyasa umutları karşısında geniş çapta yükselişini sürdürdü. Ancak şimdi, kısa vade düşüş olabileceği ifade ediliyor.

Filbfilb Salı günü yaptığı açıklamada “Genel eğilim aşağı… Hacim hala düşüşte. Kesinlikle düşüşk seviyeler yaklaşıyor. Benim için kısa oyundan korunmak için bir bakış bu sadece.” ifadelerini kullanıyor.

Bu görüşe katkıda bulunan Michaël van de Poppe, daha önce yükseliş sinyalleri kaçınılmaz kalırsa BTC / USD'nin 8 bin 400 Dolara düşebileceğini eklemişti. Belirtildiği üzere, bu rakam, Borsa Akış modelinde öngörüldüğü gibi, bu yıl Bitcoin için ortalama fiyattan sadece 100 dolar aşağıda yer alıyor.

Bununla birlikte, yatırımcılar Perşembe günü yorgunluk hissedebildiler, haftalık performans yüzde 6 azalışa işaret etse de genel olarak azalış seviyesinin yüzde 5 olduğu ifade ediliyor.

Van de Poppe, bu “değişken” fiyat davranışının kendi başına bir düşüş işareti oluşturmadığını savundu.

Neo, Altcoin Rönesansına Devam Etti

Bu arada, altcoin piyasalarında, bazı varlıklar dikkat çekici hareketler sunmak için yatay yönde patlayış gerçekleştirdi.

Piyasa değeri ile ilk 20 kripto para biriminden, Neo (NEO) ve Binance Coin (BNB), sırasıyla yüzde 13,1 ve yüzde  6,55 artış elde ederek, gün boyunca açık kazanan koinler oldular.

NEO, son günlerde hareketini yukarı momentum üzerine inşa ediyordu.

En büyük altcoin olan Ethereum (ETH) yüzde 1'den biraz daha fazla artarak 187.70 dolara yükseldi.

Kripto para piyasasının toplam değeri de yazının yazıldığı sırada 239 milyar dolara gerilemiş durumda. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti ise yüzde 66 seviyelerinde yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ