BTC son zamanlarda 9.000 doların üzerine çıktı. Kilitleme kısıtlamalarının kaldırılmasıyla birlikte, finans ve kripto para piyasaları yeniden canlanmış gibi görünüyor.

Bitcoin, 9.000 Doların Üzerine Çıktı BTC/USD Nereye Gidiyor?

BTC son zamanlarda 9.000 doların üzerine çıktı. Kilitleme kısıtlamalarının kaldırılmasıyla birlikte, finans ve kripto para piyasaları yeniden canlanmış gibi görünüyor. BTC'nin yarıya inmesi için altı gün daha kaldığında, yatırımcılar Bitcoin'in hareketlerini yakından takip ediyor.

BTC geçtiğimiz günlerde hisse senedi piyasalarını takip etmekten koptu. Ancak, BTCUSD'nin son zamanlardaki ilerlemesi, yatırımcıların Bitcoin'in hareketini öngörmek için hala Wall Street performansına güveniyor olduğunu gösteriyor. BTC geçtiğimiz günlerde 9 bin doların üzerine çıktı. Ama boğalar ivme kaybetmiş gibi görünüyor.

Bitcoin'in yükselişi şimdi sadece Dow Jones Endüstriyel Ortalama Endeksi'nde (DJX) bir artışla yükselişti. Ancak, işlem günü Salı günü biter bitmez Dow düzelir, BTC yolunu kaybetti.

BTCUSD köşesinde bir boğa güreşi mi?

BTC'nin yakın vadede bir boğa koşusu olup olmayacağını tahmin etmek çok zordur. Bunun şansı en iyi ihtimalle% 50 olacaktır. BTC'nin öngörülemeyen doğasının nedenleri:

COVID-19'un tehlikeleri hâlâ büyük. Bazı ülkelerde kilitlenmeler kalkıyor. Ancak bir aşı geliştirilinceye kadar, tehdit sadece geçici olarak tehlikede olacaktır.

BTC’nin ani hareketlerinin bir sonraki nedeni yaklaşan ödülün yarıya inmesi. Bazı analistler bu kez BTCUSD için farklı olabileceğini iddia ediyorlar. Tarihsel olarak, BTC her yarılanmadan sonra katlanarak yükseldi, ancak bu kez balinalar piyasaları manipüle edebilir.

BTC uzun vadeli yatırımcıların endişelenmesine gerek yok

Tüm dünya gerçekten de belirsiz zamanlardan geçiyor. Finansal piyasalar ve kripto para piyasaları farklı değil. Ancak, iyi haber BTC uzun vadede ticari kullanım bulacaktır. Bu nedenle, BTCUSD'nin uzun vadede yükseliş olduğunu varsaymak güvenlidir.

BTC'nin Bollinger Bantlarının üstel hareketli ortalama çizgisinin (EMA) üstünde olduğunu görebiliriz. Ve görünüşe göre, volatilite artıyor, bu da her gün tüccarlar için iyi haber.

 BTCUSD'den hareketin gözlemlenmesi esastır. BTC EMA hattına dokunur ve yukarıda hareket ederse, bu "long pozisyonuna" geçmek için mükemmel bir zaman olacaktır. Ancak, BTC EMA hattının altına düşerse, "short" bir pozisyona girme zamanı gelir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ