Bitcoin halving etkinliği yaklaştıkça, bitcoin fiyatı olumlu bir ralliye tanık oluyor, ancak analistler bunun FOMO'yu organize etmekten başka bir şey olmadığını söylüyor.

Bitcoin 9.500 Doların Üzerinde: Analistler Fomo

Bitcoin halving etkinliği yaklaştıkça, bitcoin fiyatı olumlu bir ralliye tanık oluyor, ancak analistler bunun FOMO'yu organize etmekten başka bir şey olmadığını söylüyor.

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı, yazının yazıldığı sırada 9.500 doları geçmiş durumda. Birkaç tüccar, 12 Mayıs'ta gerçekleşmesi planlanan bitcoin yarıya inmeden önce uzun vadeli kazanımlar beklemişti.

Bitcoin'in fiyatı, Perşembe günü birkaç yüz doların geri çekilmesinden önce Çarşamba günü BitMEX'te 9.424 $ 'a yükseldi. Bitcoin 9.500 dolar seviyesinde işlem görüyor. Birkaç analiste göre, bitcoin fiyatı yaklaşmakta olan yarılanma nedeniyle arttı.

FOMO, bitcoin fiyatındaki artışı tetikledi

Bazı BTC tüccarlarına ve analistlerine göre, bitcoin pazarındaki son yükseliş eğilimi, yaklaşan bitcoin yarılanması nedeniyle tetiklendi. Beklenen olayın önümüzdeki hafta 12 Mayıs'ta gerçekleşmesi planlanıyor. Yarılanma olayı, önde gelen kripto para biriminin günlük arz oranını yarıya indirecek, çünkü her mayınlı blok için ödül yarıya düşecek. BTC yatırımcıları, yarılanma anlatımının yatırımcılar arasında bir FOMO yarattığını ve dolayısıyla bitcoin fiyatındaki artış olduğunu iddia ediyor.

Kısa vadede büyük bir gerileme beklenmekte

Bitcoin fiyatındaki son artış, bitcoin'in çok kısa sürede yaklaşık 8.000 $ 'dan 4.000 $' ın altına düştüğü Mart ortasında tarihi bir düşüşün ardından oldu. ABD Federal Rezervi'nin geniş ve genişleyen teşvik programı da son günlerdeki yükseliş bitcoin çalışmasında rol oynadı. Ancak, bitcoin fiyatının kısa vadede düşmesi bekleniyor.

CNBC ile yapılan bir röportajda Morgan Stanley'deki küresel dengeli risk kontrol stratejisinin başkanı, Andrew Harmstone, gelişmekte olan pazarlardaki olumlu rallilerin yatırımcıların “küresel ekonomiye olan zararı reddettiği için” meydana geldiğini açıkladı. Ayrıca, bitcoin ve hisse senedi piyasalarının hala oldukça değişken olduğunu kaydetti. Teknik göstergelere göre bile, bitcoin önümüzdeki dönemde büyük bir geri çekilme için hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ