Siber güvenlik uzmanları tarafından Privnote.com'un bir Bitcoin çalan klonu tespit edildi

Bitcoin Adresleri Göndermek için Privnote.com

Siber güvenlik uzmanları tarafından Privnote.com'un bir Bitcoin çalan klonu tespit edildi

14 Haziran'da, güvenlik haberleri girişimi KrebsOnSecurity, okuyucularını Bitcoin'inizi çalabilen şifrelenmiş kendini imha eden mesajlar göndermek için popüler bir web sitesi olan sahte bir Privnote.com sürümü hakkında uyardı.

Bu kimlik avı dolandırıcılığının arkasındaki kullanıcılar, kullanıcılarını BTC göndermelerine kandırmak için tüm Bitcoin adreslerini kendi başlarına değiştirebilirler.

Dolandırıcılar basitçe 'privnote' alan adının çoğul halini kullanırlar, bu da ilk bakışta farkı anlatmayı çok zorlaştırır. Kötü niyetli aktörlerin yazım hataları, tireleme veya alternatif uzantılar yardımıyla potansiyel kurbanlarını avlamaları da yaygındır.

Privnotes.com'un yardımıyla gönderilen tüm iletiler şifrelenmez, yani web sitesinin sahipleri tarafından kolayca erişilebilir.

Aslında, Bitcoin adreslerini içeren tüm notları otomatik olarak bulmak ve değiştirmek için belirli bir komut dosyası kullanılır.

Privnotes.com muhtemelen her türlü veriyi çalmak için kullanılabilirken, siber güvenlik analisti Allison Nixon, Bitcoin'i çalmanın sahte bir amaç olduğuna inanıyor:

İlk başta, sadece sifon verisi için bunların tüm açıları olduğunu düşündüm. Ancak bitcoin cüzdanının değiştirilmesi muhtemelen sahte siteyi çalıştırmak için ana motivasyona çok daha yakındır.

Kimlik avı dolandırıcılıkları, parayı fark edecek kadar özenli veya teknoloji meraklısı olmayan kripto para birimi kullanıcılarının parasını dolaştırmanın en popüler yollarından biri olmaya devam ediyor.

Son zamanlarda, girişimci Eric Savics, tohum ifadesini Google Chrome için kötü amaçlı bir KeepKey uzantısına girdikten sonra tüm Bitcoin tasarruflarını (113.000 $) kaybetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ