20 Ocak'ta Bitcoin'in SegWit kabulü ve büyümesini teyit eden önemli bir kilometre taşı kaydetti.

SegWit alanı tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin ağındaki SegWit işlemlerinin sayısı, tüm işlemlerin % 64.13'ünü kaydettiği için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

SegWit hacimleri 2019'un sonuna doğru yükseldi ve Ekim 2019'da kabul oranı Eylül ayında % 40'a kıyasla % 60 olarak kaydedildi. Bir veri araştırmacısı Willy Woo, SegWit'in benimsenmesi için, kabul yüzdesinin % 59'a ulaştığı bir gün olan 4 Ocak'ta zirveye dikkat çeken başka bir grafik sağladı.

Önceki  ATH, Ocak ayının ilk gününde işaretlendi. Ancak, bunun ardından, işlemler hafif bir düşüş kaydetti. Bununla birlikte, soft fork protokolü bir dizi gelişme geçirdi ve amaçlandığı üzere, daha hızlı ve dövülebilir işlemler sağladı, ancak daha ucuz işlemler sağladı.

İşlem sayısı artmasına rağmen, ücretler indirimli ücretleri yansıtmayı başaramadı. Transactionfee.info tarafından sağlanan grafiklere göre, protokol Haziran 2018'de toplam ağ işlemlerinin yaklaşık % 38'inin SegWit kullandığı bir dönem olan 203.14 sats / bayt işlem ücreti kaydetti. Protokol popülerlik kazanmaya devam ettikçe, birçok kişi tarafından geliştirilmiş bir SegWit uygulamasının ücreti düşüreceği ve protokole daha fazla istikrar sağlayacağı öne sürüldü.

Kabul ile ilgili yavaş bir başlangıca rağmen, SegWit son zamanlarda en iyi borsalarla popülerlik kazandı. Dünyanın en büyük türev platformu BitMEX, Aralık 2019'da yerel Segwit desteği ekledi. Binance gibi diğer borsalar hala tartışmaya devam ederken, CEO Changpeng Zhao borsa geliştiricilerinin sorunu ele almak için çalıştıklarını söyledi.

Bu arada, Bitcoin, satıcılardan gelen çok fazla baskıya rağmen, 2020'nin başından beri iyi işlem görüyor. Dijital varlığın fiyatı 18 gün içinde % 17 arttı ve basın zamanında 8.678 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ