Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı 2018 yılının Ocak ayıyla aynı seviyeye yükseldi.

Bitcoin Ağındaki İşlem Sayısı 2018 Yılının Ocak Ayıyla Aynı Seviyeye Yükseldi

Bitcoin ağındaki günlük işlem sayısı 2017 yılının Aralık ayındaki seviyesine ulaştı. Hatırlanacağı üzere 2017 yılında Bitcoin boğa koşusuna başlamış ve yıl içerisinde yaklaşık 20 katlık inanılmaz bir büyüme oranı yakalayarak 20 bin dolara ulaşmıştı. Ancak bugünkü durumda Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık %85 altında işlem görüyor.

Transaction.info’ya göre Bitcoin ağında yapılan işlemlerin toplam sayısı yeniden iki yıl önceki seviyelere yükseldi yani 2017 yılındaki boğa koşusu seviyelerine. Bitcoin, 2017 yılının Aralık ayında 20 bin dolara ulaşarak rekor kırmış 2018 yılının Ocaka ayında ise Bitcoin'le gerçekleştirilen işlemlerin sayısında adeta bir patlama yaşanmıştı. Transaction.info, şu anda Bitcoin ağındaki işlem sayısının boğa koşusu dönemindekiyle aynı seviyeye ulaştığını iddia ediyor. 

Uzmanlara ve yatırımcılara göre Bitcoin ağıdanki işlem sayısındaki bu artış, kripto para ekosisteminin gösterdiği gelişimin göstergesi. Bitcoin siber güvenlik şirketi Casa'nın baş yetkilisi Jameson Lopp, Medium hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Lopp, yazısında Bitcoin'in performansına da yer verdi. Lopp kaleme aldığı yazısında Bitcoin için şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin ağı büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Lopp, kaleme aldığı yazısını, geçmiş araştırmalarına ve önceki yıllardaki incelemelerine dayandırdı:

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin çekirdeğinde ve node'larda bir takım iyileştirmeler yapıldı. Bitcoin'in fiyatına bakacak olursak, node'ların sayısı nerdeyse hiç azalmadı. Sanırım Bitcoin ağındaki node'ların sahipleri Bitcoin'e ekonomik amaçların dışında bağlılıkları bulunan insanlar. 

Lopp'un açıklamaları, kripto para piyasasının 2017 yılında yaşanan yükselişlerin yeniden tekrarlanıp tekrarlanmayacağı sorusunu akıllara getirdi. 2017 yılında kripto para piyasası Bitcoin önderliğinde 20 kat artmış ve kripto para piyasasının toplam değeri 800 milyar doların üzerine çıkmıştı. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ