2-3 yıllık bir süre boyunca BTC aktif tedariki yeni bir ATH'ye ulaştığından, 1 Bitcoin'den fazla olan cüzdan miktarı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Bitcoin Aktif Arzı Son 3 Yılın En Yüksek Seviyesinde

2-3 yıllık bir süre boyunca BTC aktif tedariki yeni bir ATH'ye ulaştığından, 1 Bitcoin'den fazla olan cüzdan miktarı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

Üçüncü Bitcoin yarılanmasının 12 Mayıs'ta tamamlanması ve neredeyse bir ay ileride olması nedeniyle, bazı Bitcoin sahipleri fonlarını taşımaya başladı - bu, Glassnode ajansının son verilerinden anlaşılıyor.

İnsanlar BTC'lerini taşıyor ama isteksizce

En son tweet, son iki-üç yıl içinde aktif Bitcoin arzının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.774.058'e ulaştığını söylüyor. Aktif BTC arzı çok küçük bir artış yapıyor gibi görünüyor, ancak (önceki ATH 1.000 BTC'den daha az), çünkü bir veya iki yıl içinde Bitcoin'in fiyatının fırlamaya çıkmasını bekleyen birçok insan var.

Ajans verilerine göre, bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 10 Nisan'da kaydedildi.

İnsanlar daha fazla Bitcoin satın alıyor

Aynı ajans, birden fazla BTC tutan kripto cüzdan miktarının tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini bildirdi. Şimdi ATH toplam 803.335.

BTC'lerini borsalardan çeken kullanıcılar

Glassnode ayrıca kripto borsalarında depolanan Bitcoin miktarı hakkında veri paylaşıyor. Popüler deyiş – “anahtarlarınız yoksa - Bitcoin'iniz de yok”. Yarıya inmeden önce, bu tavsiyeyi daha fazla insan takip ediyor gibi görünüyor.

 Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, borsalardaki BTC bakiyeleri yılın ilk yarısında yeni bir düşüşe ulaştı - 2.231.259 BTC. 5 Nisan'da benzer bir değer biraz daha yüksekti - 2.236.484 BTC.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ