Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 12 saat içinde %7,5 değer kaybetti ve dün 43.328 dolardan bugün saat 04:00 UTC'ye kadar 38.258 dolara 6 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 12 saat içinde %7,5 değer kaybetti ve dün 43.328 dolardan bugün saat 04:00 UTC'ye kadar 38.258 dolara 6 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bugünkü fiyat çöküşü, şimdiye kadar genel kripto pazarından yaklaşık 50 milyar doları sildi. Toplam kripto piyasa değeri, 3 milyar dolarlık zirveye ulaştığı Kasım 2021'in başından bu yana yavaş bir düşüş yaşıyor.

 

Tüm Kripto Piyasası 24 Saat  İçinde Yaklaşık 147 Milyar Dolar Kaybetti

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether de son 24 saatte %9'un üzerinde bir düşüş yaşadı. 01:42 itibariyle 2.853 dolardan işlem görüyordu. ET, CoinDesk'e göre son 24 saatte 2.809,51 dolara kadar düştükten sonra. Coinmarketcap.com'a göre, son 24 saat içinde tüm kripto para piyasasından yaklaşık 147 milyar dolar silindi. Kripto para birimlerindeki düşüşler, Perşembe günü Wall Street kayıplarını takip ediyor. Nasdaq bu hafta neredeyse %5 düştü ve S&P 500 üst üste üçüncü kayıp haftasına girdi.

 

Kripto Piyasası, Artan Düzenleyici İncelemeyle Karşı Karşıya Kalmaya Devam Ediyor

Daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin fiyatları Kasım ayından bu yana keskin bir şekilde düştü ve yaklaşık 69.000 dolarlık rekor seviyeden %40'tan fazla düştü. Bazı uzmanlar, artan düzenleyici inceleme ve yoğun fiyat dalgalanmaları Bitcoin'in beklentilerini azalttığı için kripto piyasasının yakında bir düşüşe doğru ilerleyebileceği konusunda uyardı. Finansal düzenleyiciler de kripto para birimlerini çökertiyor. Çin, kriptoyla ilgili tüm faaliyetleri tamamen yasakladı ve ABD makamları da pazarın belirli yönlerini kısıtlıyor. Daha önce bildirildiği gibi, Rusya merkez bankası, dijital para biriminin “finansal istikrar ve para politikası egemenliği” için bir risk oluşturduğunu iddia ederek, Rus topraklarında kripto para birimlerinin kullanılması ve madenciliğinin yasaklanmasını teklif etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ