Bitcoin savunucusu Tuur Demeester, yatırımcıların neden daha güçlü bir ABD doları beklemeleri gerektiğini açıklıyor

Bitcoin Analisti Tuur Demeester Daha Güçlü ABD Doları Öngörüyor

Bitcoin savunucusu Tuur Demeester, yatırımcıların neden daha güçlü bir ABD doları beklemeleri gerektiğini açıklıyor

En tanınmış Bitcoin analistlerinden biri olarak bilinen ekonomist Tuur Demeester, yeni bir fiat para birimi ayı piyasasının ABD Doları'nı daha güçlü hale getireceğini öngörüyor.

Demeester, bahsetmek gerekirse, ayı piyasaları sırasında altcoinlerin pazar payını bozma eğilimi gösteren Bitcoin ile dolarları karşılaştırıyor.

Güçlü dolar için hazır olun

ABD dolarının diğer büyük fiat para birimlerine karşı değerini belirleyen DXY endeksi, koronavirüs odaklı piyasa türbülansının bir devrilme noktasına ulaştığı 19 Mart'ta 102 yılın en yüksek seviyesi olan 102,96'ya ulaştı.

Demeester, Nisan ayında bir “tahliye doları” öngören makro yatırımcı Raoul Pal ile aynı çizgide görünüyor. Ancak Pal, uzun vadede sadece Bitcoin ve altın üzerine bahis yapar.

Bitcoin hakimiyeti yükseliş trendinde

Bu arada, Bitcoin'in baskınlığı, güçlü bir altcoin ralli nedeniyle birinci çeyrekte çöktükten sonra 2017 seviyelerine yaklaştı. Kripto tüccarı DonAlt'a göre, açık bir yükseliş trendi.

 Koinin büyüyen pazar payının bir ayı piyasasının göstergesi olmadığını belirtmek gerekir. Bu 2018'de doğru olsa da, kripto kralı 2019'un ikinci çeyreğinde büyük bir boğa koşusunun ortasındayken altcoinleri yok etmeye devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ