Bitcoin fiyatları yatay seyirde devam ederken,

Merhaba arkadaşlar, birkaç gündür pek fırsat bulamadım fakat piyasayı takip etmeye çalışmaktayım. Bitcoin fiyatlarında bir kaç gündür yatay seyir hakim fakat altcoinler ise 2x, 3x oranında artışlar gösterdi bu yüzden olası altcoinler için birkaç analiz daha paylaşmaya çalışacağım.

Eğer grafiklerimi ve analizlerimi takip ediyorsanız daha önce çizgi grafik üzerinden hala logaritmik ölçekte düşen trendimizi kıramadığımızdan bahsetmiştim ve dahası tamda oradan dönmüştük. 9700$ ve sonrasında 9500$ seviyesinden iki deneme yaparak fiyatlar hafta sonu itibariyle 8800$ civarına kadar geri çekilmişti ve bugün ben şuan yazıyı yazarken 9150$ civarında seyretmekte.

Gördüğünüz gibi o bölgede dolanmaktayız ve çok fazla yatay bir seyir işlemiş olduk mevcut bölgede. Tabi ki borsadaki kağıtlara oranla yatay piyasa dememiz çok doğru olmaz fakat bu Bitcoin uzun süre yaklaşık 1 haftadır aynı bölgede kalması beni kuşkulandırmaya başladı.

Hacim verilerine baktığımızda son 2 gündeki hacim son 20 günlük hacmin ortalamasınında altında kalmış durumda. Bu işlem hacimlerinin düşüşü de bu yatay piyasa için bir neden olarak kabul edilebilir. Zaten bildiğiniz gibi 30 dakika içinde piyasaya giren 37 milyar dolarlık bir para bizi 6400$ seviyelerinden buraya kadar getirmişti.

Şimdi asıl soru ise devamı gelecek mi yada ne kadar zaman daha bir yatay piyasa seyir edecek. 

Heiken Ashi mum yorumuna göre son 2 gündür Bitcoin de sat sinyali hakim bildiğiniz gibi ben grafiklere günlük olarak bakmaktayım. Bu sat sinyali takip edilerek 2. gününde al sinyali verir ise ufak bir miktarda giriş yapılabilir arkadaşlar. İşlem hacimleri her nekadar düşükte olsa Bitcoin'in bu seviyelerde tutunmaya çalışması bir olası boğa trendi için senaryonun başlangıcı olabilir. Diğer yandan bu durum terste tepebilir dikkatli olmakta fayda var.

MACD indikatörünü incelersek bize sat sinyali vermek üzere ve Heiken Ashide bunu destekler yönde fakat henüz negatif bölgeye geçmediği için bu kısımdan bir dönüş yaşaması muhtemel bir senaryo olarak görülüyor.

RSI indikatörünü incelersek 40 ve 60 seviyeleri arasındaki hareketine devam etmekte ve bu seviyeler Bitcoin için hep destek seviyeleri olmuştur. 40 seviyesinin altına düşüş senaryosunda ise satışlar sertleşebilir. RSI da yatay seyretmekte bu durum zaten grafiktede yatay piysadan rahatça görülüyor.

STOC RSI indikatörümüz ise aşırı satış bölgesine ulaşmak üzere oradan bir dönüş yaparak daha önceki tepenin yarısı kadar bir tepe yapacağını düşünüyorum sonrasında piyasadaki hacim artarsa o yarım tepeden büyük bir tepe yapabilir eğer bu durum oluşursa zaten 10.000$ seviyelerini görürüz.

Kısaca genel bir değerlendirme yaparsak Nisan ayı Bitcoin için güzel altcoinler için ise mükemmel bir ay oldu. Altcoinlerde artış devam ettikçe Bitcoin deki fiyatların çok aşırı artması biraz zor gibi duruyor. Bitcoin Cash 660$ seviyelerinden 1500$ seviyelerine gelerek inanılmaz bir çıkış kaydetti. Daha sonrasında 362 Satoshi seviyelerinde ki TRX 1080 satoshi seviyelerine kadar yükseliş kaydetti diğer yandan EOS ve XVG de Nisan ayında en fazla kazandıran coinler oldular. Marketcap ilk 20 deki coinlere piyasalar çöküşte olduğu zaman bütçe bölünerek yapılan alımlar ile 100x bile mümkün duruyor.

Baron Rothschild tarafından söylenen bir alıntıyı sizle paylaşmak istedim.

“Sokaklarda kan varsa, alım zamanı gelmiş demektir.”

Burada kan dan kasıt herkes satarken siz alın anlamına geliyor. Yani BTC fiyatları tekrar düşüş yaşarsa almak mantıklı geliyor. Ne kadar düşer onu gerçekten bilmiyorum onun değerlendirmesini olası bir durumda yaparız tekrardan. Fakat şuan ben çıkış olması gerektiğini görüyorum her nekadar tablo olumsuz görünsede Bitcoin zaten hep ters yapmayı seviyor.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ