Bitcoin fiyatlarındaki artış sürüyor.

Merhaba arkadaşlar bugün Bitcoin fiyatlarında ki artışları değerlendirmeye çalışacağız. Fiyatlardaki yaklaşık 2300$ lık artış sonrasında ve birkaç önemli olan düşen trend çizgisi kırıldıktan sonra acaba artık Boğa Piyasası geri dönüyor mu sorularının ve makalelerinin çok fazla yazıldığını görüyorum ve okuyorum. Yapılan analizler bir yana bildiğiniz gibi hiçbir emtia döviz yada varlık olarak nitelendirmek daha doğru olur bu kripto parada olabilir ne sürekli yükselir nede sürekli bir düşüş gösterir. Öncelikle çizgi grafiğimiz de (kapanış değerleri) ile değerlendirmemizi yaptığımızda logaritmik ölçekte ben kırılan bir düşen trend bulamadım.

Sarı ile gösterdiğim bölge yukarıya doğru kırılırsa eğer Boğa Piyasası açılışından bahsetmek doğru olacaktır. İşte ozaman her tarafta gördüğünüz Bitcoin 50k$ gibi değerleri konuşmaya başlayabiliriz. İşlem hacimlerine dikkat ederseniz ortalamanın altına gene düşüş yaşadık ve biz dikkat ederseniz 10k$+ gibi seviyelerde işlem görmüyoruz Bitcoin fiyatları hala ucuz olmasına rağmen (10k$ seviyesine göre) genede yüksek bir işlem hacmi göremiyoruz. Çıkış ilk Tom Demark Sayım indikatörü ile 9 gün sürdü ve 1 gün kırmızı seri yaşandı sonrasında tekrardan Yeşil seri başlayarak bugün 4. yeşil mum dayız yani 5 gün daha çıkış devam edebilir. Bu çıkış eğer devam ederse bizi götüreceği nokta 10.000$ seviyesi üstlerini görebilmemiz mümkündür ve sonrasında ben büyük bir düzeltme olacağını düşünüyorum. Bitcoin'in kolay kolay toparlanamayacağını düşünmekteyim fakat yanılmamda mümkün hiçbir olumlu veri yok iken Bitcoin bir anda 37milyar dolar civarında hacimsel büyüme sağlıyor. Sonrasında 1200$ daha değer kazanıyor pazarda herşey mümkün arkadaşlar. Herkes düşüş beklerken yükseliyor herkes yükseliş beklerkende düşüyor piyasa genel olarak ve siz dolardayken genelde artışlar sağlanıyor ama siz BTC de iken düşüşler yaşanıyor. 

Bence Nisan ayı Bitcoin için belirliyici bir ay olacak bu ay sonrasında yükselişler devam edebilme ihtimali göstermiş olduğum şartlar sağlanırsa fiyatın yıl sonuna kadar uçuk rakamlara gidebilme olasılığı var. Market sürekli model değiştiriyor. Neden sürekli model değiştiğini anlayamıyoruz çünkü modelin değişmesinde birçok etken var. Yeni oyuncular yeni modellerle geleceği için eski oyunculardan daha üstün oyunlara sahip olmalıdırlar ki kâr realizasyonu yapabilsinler. Sürekli düşen bir market sonrasında bukadar kısa bir sürede %92 değer kazanan Bitcoin Cash den bahsetmiyorum bile, bu kadar çöküş sonrasında Bitcoin bile kendini doğrultamazken Roger Ver desteğini alan BCH 2 haftadan kısa bir süre önce çıkarmış olduğu Hard Fork haberiyle birlikte %92 lik bir artış yaşadı. Market tekrardan 400 milyar dolara yükseldi ve bu artışlardan en az faydalanan gene Bitcoin oldu. Yoksa Bitcoin'in modasımı geçti? Bitcoin veya Bitcoin Cash yada Ethereum gibi değerli coinlerin Hard Fork haberleri yayınladığında alıp bir kenarda beklemek mi gerekiyor? Bu inanılmaz artışın asıl sebebi Hard Fork haberimi yoksa değil mi?

İlerleyen günlerde marketin nasıl davranacağını ve hangi modeli uygulamak istediğini göreceğiz, uzun süreli yatırımlar düşünüyorsanız elinizdeki Bitcoinlerin değerleneceğinden emin olabilirsiniz. Fakat al-sat yaparak kâr realizasyonu yapmak istiyorsanız dikkatli olmanızda fayda var arkadaşlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ