Beklediğimiz yerden bir dönüş yaşadık.

Merhaba arkadaşlar günlük olarak grafikleri ve analizleri paylaşmaya çalışıyorum ve gelişmeler oldukça sizi bilgilendirmeye devam etmeye çalışacağım. Bu makaleden sonra Bitcoin Cash ve Ethereum analizide yapacağım.

2 gün önce yayınlamış olduğum analizde ana düşen trend çizgisinin (19k-17k-11k) logaritmik ölçekte kırılmadığından bahsetmiştik. İlk önce lineer ölçekte bu düşen trendi hacimli bir şekilde kırdık. Sonrasında logaritmik ölçekte çokta hacimli olmasada kırıp geçtik ve fiyatlar devam etti ama çoğu analizcinin göremediği yada bakmadığı durum çizgi grafikti, çizgi grafik bize kapanış değerlerini veriyor ve biz kapanış değerlerine göre analizimizi yaptığımızda karşımıza çıkan tablo yukarıda gördüğünüz gibi düşen trend çizgisinin kırılmasına ramak kala geriye doğru dönüyoruz. Sanırım bu trendi daha uzun bi süre kıramamaya devam etme durumumuz oluşmak üzere ben biraz iyimser bakmak istiyorum duruma sebebi ise kripto paraların son günlerde spekülatifte olsa hareketlenmesi. Artık çok fazla bir seçeneğimizin kalmadığı bir duruma doğru gidiyoruz arkadaşlar.

Buradan sonra 2 tane senaryomuz bulunmakta;

Bu şekilde devam edecek olan bir model buda yaklaşık olarak Haziran ayı sonlarına doğru uzanıyor ve Temmuz ayında ki G20 toplantısınıda unutmamak gerekiyor. (Ne güzelde denk geliyor değil mi?)

Buda iyimser senaryomuz arkadaşlar biran önce artık bu durumdan kurtulmanın bir yolunu arayan Bitcoin fiyatlarında olabilecek en iyi senaryo. 7400$-7500$ civarı bir destekten yukarıya dönmemiz ve düşen trendi kırarak üzerinde tutunmaya çalışmamız.

RSI değerimiz çok şişik durumda zaten biraz daha artmaya devam etseydik aşırı alım bölgesine girecektik ve sonrasında durumu biliyorsunuz sert satışlar geliyor ta ki en dip seviyelere yada 30 seviyelerinin altına inene kadar buda tekrardan 6000$ tehlikesini doğurmakta.

Stoc RSI değerimiz ise zaten döngüsünü tamamlamış başını aşağıya doğru kıvırmış durumda yani buradan bir düşüş söz konusu olabileceğini çıkartabiliriz yada ufak bir düzeltme olarak ta nitelendirebiliriz bu durumu.

MACD al sinyali vermeye devam ederken ilerleyen zaman dilimlerinde bu sinyal tersine dönebilir eğer dönerse bize gelecek olan sinyal biraz geç gelebilir fakat sonrasında hareket edeceğimiz pozisyonu iyi seçmemiz gerekiyor.

Bu büyük resimde azalan üçgen formasyonunu görüyorsunuz ve bildiğiniz gibi bu durumun sonunda sert yükselişler geliyor zaten bir varlık her zaman düşemez yada artamaz diye sürekli söylüyoruz.

Falling wedge modeline benzer bir formasyondayız arkadaşlar ve bu formasyondaki artışlar şu şekilde olmaktadır;

20k$ civarında bir hedefe doğru gitmemiz gerekiyor kırmızı ve yeşil trend sallamasyon olarak gösterilmiştir.

Tom Demark sayımında yeşil 6 dayız ve mum kırmızı geldi bu yavaştan dönüş sinyali olarak algılanabilir fakat 3 gün daha yükseliş olma potansiyeli bulunduğunu da unutmamak gerekmekte.

Düşen trend hakkında konuşursak; sanki elimizle onu oraya koymuşuz gibi tamda oradan döndü, bu durum beni hiç şaşırtmadı zaten haldır huldur bir hacim artışı arkasından gelen dengesiz ve hızlı yükselişler tamamen insanları gaza getirip, bakın düşen trend kırılacak buradan hedef 11200$ seviyeleridir şeklinde piyasada dolanan haberler gene insanları terste bıraktı. Arkadaşlar her şey den önemlisi çok yüksek miktarda paralarla işlem yapıyorsanız benim analizlerimle 1 adım dahi atmayın kendinize bir yatırım danışmanı bulun ben bu işi profesyonel olarak yapmıyorum bu benim bir hobim kazanıyorum kaybediyorum yanılıyorum biliyorum fakat inanılmaz paralarla bu işi yapmıyorum. Twitter dan uzak durmaya gayret edin patreouncular dan da uzak durmanızı öneririm. Ben zaten araştırmalarımı yapıyorum ve burada size yardımcı olabilme adına video olarak yayınlayamasamda makale olarak bir şeyler sunmaya çalışıyorum. Hayırlı kazançlar.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ