Death Cross Geliyormu?

Merhaba arkadaşlar, umarım keyifleriniz yerindedir. Tabi ki Bitcoin fiyatlarının düşüşü bizlerin pek alışkın olmadığı bir durum. Sizlere güneşli günler yakın demek isterdim fakat sanırım güneşli günler için bir süre daha beklememiz gerekecek gibi duruyor. Yakın bir zamanda yukarı yönlü hareketler göremezsek MA50 ve MA200 hareketli ortalamalarımız çakışacaklar ve bu en son 2013 yılı sonunda olmuştu. Sonrasında ise 440 gün süren bir düzeltmeye tabi tutulmuştu Bitcoin ta ki 2015 Temmuz ayına kadar. Bu ortalamaların kesişmesine Death Cross adı veriliyor ve tersine de Golden Cross deniliyor. Yani Death Cross sonrası döngünün tekrar edebilmesi için bir Golden Cross olması gerekmekte elbette. 

Günlük grafiğimize bir bakalım, bir kanal çizdim bu kanalın henüz orta kısmında dolanıyoruz ama gidiş hat pek iyi görünmüyor. Tamam, günlük 500$ lık dalgalarımız hala devam ediyor. Alımlar ve Satımlar var saat gibi işliyor sistem bu konuda bir sıkıntımız yok trader arkadaşlarımız hala bu dalgalardan risk alarak kazanç elde edebiliyor. Fakat Bitcoin fiyatları düşüyor düşmeyede devam ediyor. Stabil bir hal alamıyoruz ki, yükselemiyoruz. Yani 2018 ilk 3 ayındaki Bitcoin "Al-Sat" modelinde 2017 yılındaki "Al-Yat" modelinden uzaklardayız.

Tom Demark düşüş trendi sayımında bize 6 numaralı kırmızı mumu verdi buda 1-9 mum süren Tom Demark'a göre düşüşün yani kırmızı mum sayım trendinin maksimum 3 gün daha süreceğini sonrasında ya nötr bir mum alıp düşüş trendine devam edeceğimizi yada yükseliş trendine başlayacağımızı göstermektedir.

Death Cross olarak tabir edilem MA50 nin MA200 ortalamasını  yukarıdan aşağıya kesmesinin arifesinde aradaki fiyat farkı 400$ seviyelerinde fakat bu ortalamaların grafiğe değersel olarak yansıması günlük değişmekte yani şuan fark daha az.

Kanalı altına doğru hareket etmekteyiz bu hareketin tayini yarınki mum ile doğrulanacak. Bugün ki kapanış önümüzdeki birkaç günü belirleyecek.

20 günlük hacim ortalamasına bakılırsa son 6 günde zaten mumlardan da anlaşılacağı gibi düşüş trendindeyiz. Fakat yapılan işlemler 20 gün ortalamasının altında seyrediyor. Siyah çizgi 20 günlük ortalamayı temsil eder.

Şimdi birde indikatörlere bakalım arkadaşlar, temel analizim yukarıdaki gibidir.

Destek çizgimiz ile ilgili yukarıda yorum yapmıştım arkadaşlar. Tradingview da olan bazı indikatörler investing te olmadığı için analizi 2 ayrı yerden yapmak zorunda kalıyorum. Çünkü tradingview da 3 indikatörden fazlasını kullanamıyorum o yüzden grafikler farklı oluyor kusura bakmayın.

RSI değerimiz kendine düşen bir trend kanalı oluşturmuş ve bu kanalın orta çizgisinin altına geçiş yaptı ve oradanda büyük ihtimal kanal altına doğru gitmeye devam edecektir.

Stoc RSI değerimiz dönüş yapmaya hazırlanıyor fakat bu dönüş bize yükselen trend olarakmı yansıyacak yoksa küçük bir hareket olarakmı onu şuan tahmin edemeyiz. Ama gidiş hat göz önünde bulundurulup market haciminin de düştüğünü ele alırsak diyebileceğimiz şey büyük bir hareket olmayacağıdır.

Vortex değerimizde ilginç bir durum olmuşmak üzere sanırım vortex bize bu bağlamda çok yardımcı olabilicek bir indikatör durmuyor önümüzdeki bir kaç gün periyodunda. (Yönler negatif ayrışmış.)

Heiken Ashi mum yorumuna göre düşüş trendi devam edecek. Bu düşüş trendinden çıktığımızın yada kararsız bir durumun oluştuğunu anlayabilmemiz için günlük kapanış mumu sadece aşağıya değilde iki tarafada iğne atmak zorundadır.

Teknik analizim bukadar arkadaşlar. Umarım sizlere yardımcı olabiliyorumdur. Ben düşüşün devam edeceğini ama DC öncesinde bir artış beklediğimi söyleyebilirim. Zaten ayı trendinde olduğumuz için düşmemek için bir sebebimiz olmadığı gibi artış için sebeplere ihtiyacımız var. Litepay iptali ile birlikte 150$ dan 110$ civarına düşen Litecoin buna en iyi örnek yada EOS sonrasında 400$ seviyelerine kadar gerileyen Ethereum gibi örnek verebiliriz. 

Eğer teknik analizlerim size yardımcı oluyorsa lütfen yorum bırakınız. 

Teknik analizini yapmamı istediğiniz bir altcoin varsa onuda yorum bölümüne yazabilirsiz.

Yarın görüşmek üzere, şans sizinle olsun.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ