Bugün Bitcoin de neler olmuş gelin bir inceleyelim.

Merhaba arkadaşlar, Bitcoin fiyatları daha önceki teknik analizlerimizde gösterdiğimiz üzere düşüşe devam ediyor. Bitcoin deki fiyat düşüşleri geçtiğimiz günlerde hatta dün çok sert bir şekilde oldu. Yaklaşık 1000$ civarında bir değer kaybı yaşandı. 7600$ seviyelerinde seyreden Bitcoin saat 20:00 sonrasında uzun bir düşüşe başladı ve 6666$ seviyelerine kadar düşüş yaşadı. Günlük grafiğimizi incelersek;

Grafikte sarı kanal içerisinde hareketimiz devam ediyor. Bu kanalda ki hareket sanırım kanal dibine değmeden son bulacak gibi durmuyor. Bu seviyede bugün için mavi yatay çizgi ile göstermiş olduğum; 5996$ seviyelerine denk geliyor. Tabi ki bugün buraya kadar düşeceğiz anlamında algılamak yanlış olacaktır. Eğer Bitcoin dün ki gibi bir düşüş yaşarsa bu düşüş burada son bulabilir anlamında algılamak daha doğru olacaktır. Daha ileriki günlerde bu hedef değişecektir.

RSI değerimiz normalde indikatörün mor alanı arasında seyretmesi gerekiyor (normal şartlar altında) zaten bu alan dışına çıktığımızda; üst kısıma çıkışlarda fazla alım alt kısıma çıkışlarda ise fazla satış anlamına geliyor. Bitcoin daha önce şuan ki bulunduğu noktalardan dönüş yapmış gördüğünüz gibi hemde 2 kez. Fakat bunu değerlendirirken hacime bakmamız gerekmekte eğer tek bir indikatörden karar verirsek şuan alım yapmamız gerekir ve buda yanlış bir karar olacaktır yüksek ihtimalle. Neden?

Daha net görebilme açısından 4H grafiğine baktığımızda 6000$ sanırım 10 Şubat 2018 tarihindeki dönüş ile şuan ki bulunduğumu noktada gelen tepkiler çok farklı, bakın hacimsel olarak 6000$ da çok fazla alım yapılmasına karşın 6666$ seviyesinde çok fazla satış yapılmış gördüğünüz uzun mum 6000$ seviyesinde ki mumdan daha büyük ve onu takip eden mumlar zaten diğer mumlarıda götürmekte. Yani hacimli bir şekilde satış gelmiş diye yorumlayabiliriz.

Gene günlük grafikte baktığımızda 6666$ seviyesinde bir destekten döndüğümüzü belirtmem gerekiyor. Bu destek şimdilik bizi yukarıda tutuyor fakat ne kadar direnir yada ne kadar daha çalışır bilemiyorum. Çünkü fiyatlarda olumsuzluk için elimizde yeterli veriler varken olumlu bir fiyat için bir delil yok.

Saatlik grafikte işe azalan üçgen formasyonu oluşmuş bu formasyon bize kısa zamanda trendin yukarı çıkabileceğini işaret etmektedir. Diğer yandan saatlikte bile dikkat ederseniz satış baskısı çok fazla ve hacimli olurken yeşil mumlar az ve hacimsiz.

Tom Demark sayımına göre ise 7. kırmızı mum günlük mumumuz oldu. Sabah yeşil ile başlamıştı fakat fiyat baskısına dayanamadı ve tekrardan kırmızı olarak aşağı yönde hareketini sürdürmeye devam etti. 2 kırmızı mum daha sayabilir. Buda önümüzde ki 2 gün daha düşüş olabileceğini göstermektedir.

Heiken ashi yorumuna göre ise, düşüş trendi devam etmekte ve belirsiz bir durum daha oluşmuş gibi görünmüyor. Tüm kırmızı mumlar aşağı yönde bakmaktalar.

Arkadaşlar evet yeterince düştük artık buralardan biryerlerden bir çıkış olması gerekmekte fakat bu çıkış hacimli ve çok uzun bir çıkış olmayacaktır.Bull trap kıvamında ve fiyatları çokta ilerletmeyen bir çıkıştan bahsediyorum. Dikkatli olmakta fayda var uzun vadede düşüş devam edecektir. (Benim uzun vadem 1-2 aydır).

Unutmadan Death Cross nerede?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ