Bitcoin (BTC), 13 Şubat'ta bir saat içinde neredeyse % 2 düştü, çünkü piyasalar 10.500 dolar civarında daha yüksek seviyelere ulaştıktan sonra düşüş gerçekleşti.

Bitcoin (BTC), 13 Şubat'ta bir saat içinde neredeyse % 2 düştü, çünkü piyasalar 10.500 dolar civarında daha yüksek seviyelere ulaştıktan sonra düşüş gerçekleşti.


BTC Aniden 10.150 Dolara Düştü

Coin360 ve Cointelegraph Piyasalarından elde edilen veriler, BTC / USD'nin Cuma günü aniden 300 $'ın üzerinde düşerek günlük 10.150 $' a düştüğünü gösterdi.

Sıçrama, desteğin baskı süresine göre biraz daha yüksek olmasını sağlamıştır, ancak Bitcoin bir hafta içinde ikinci kez 10.500 dolarlık direnci kırmayı başaramadığı için oynaklık göze çarpıyordu.

Cuma günkü kayıplar, ABD Hazinesinin kripto para birimlerini düzenleyen yeni düzenlemeler yapmaya çalışacağı haberiyle aynı zamana denk geldi.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin Çarşamba günü Washington'daki milletvekillerine konuşan gizemli önlemlerin “kripto para birimlerinin eski İsviçre gizli numara bankacılığına eşdeğer kullanılmamasını sağlamayı” amaçladığını söyledi.

“Önemli yeni gereksinimler sunmak üzereyiz” diye de özetledi.

Geçen yıl hem Mnuchin hem de Başkan Donald Trump tarafından yapılan önceki yorumlar, Bitcoin piyasalarından gecikmeli bir tepki gördü, BTC / USD sonuçta Nisan ayında 13.800 $ 'lık seviyeyi gördükten sonra bir boğa koşusunu terk etti.

2019 Ruhu Geri Döndü

Kısa vadeli performans yine de güçlü olmaya devam ediyor - Bitcoin bir hafta içinde % 6.1 artarken, aylık kazançlar % 20'nin üzerinde.

 Saatlik zaman dilimlerinde yüzlerce dolarlık hareketler de nadir görülen bir durum değil. Bu davranış 2019 boyunca Bitcoin için neredeyse alışkanlık haline geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ