Federal Rezerv'in vahşi koronavirüs tepkileri, Bitcoin arzını tekrar yarıya indirdiği için, ABD doları para arzını büyük ölçüde şişirdi.

Bitcoin Arzı Azalırken Dolar Arzının Şişmesi Piyasayı Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin (BTC) 'nin fiat parayla savaşı, coronavirüs ekonomi politikasını yükselttiği için ilginç bir hal alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin M2 para arzının en büyük kripto para birimine kıyasla bir grafiği, arzını dengeleyerek diğerinin “parabolik” olduğunu gösteriyor.

Dijital varlık yatırım firması Parallax Digital'in CEO'su Robert Breedlove tarafından Twitter'a yüklenen grafik, coronavirus'un Mart ayında tam güçle vurduğundan bu yana fiat ve Bitcoin tarafından göze çarpan farklı yolları vurgulamaktadır.

Bitcoin’in sabit arz programı - her 2016 blokta yarıya çıkarılan yeni kripto para sayısı - ABD ve başka yerlerde toplu para baskısı ile çakıştı.

Son arz düşüşü Mayıs’ın blok sübvansiyonunun yarıya indirilmesi şeklinde gerçekleşti. Aynı zamanda merkez bankaları nakit arzını artıran teşvik programlarını duyurmaya devam ediyor.

Sonuç, Bitcoin, hükümetlerin koronavirüs vakalarında görmek istedikleri türden “düzleştirme eğrisi” ni göstererek, ilk etapta para basımına neden olan önlemlerin alınmasını talep ettiğidir.

“Bitcoin arz eğrisi parabolik bir USD M2 para arzına yassılaşmaya başladı - bundan sonra ne olacak?”

M2, M1 para arzı artı Federal Rezerv'in “esasen hanehalkları tarafından tutulan daha geniş bir finansal varlık seti” olarak özetlediğini ifade eder. Yazının yazıldığı sırada, M2 toplamı Mart ayından bu yana 2.4 trilyon $ artarak 18.115 trilyon $ oldu.

Zor para için kriz yok

Cointelegraph'ın bildirdiği gibi, Bitcoin’in birkaç ay önce fiyat çöküşünden bu yana toparlanması, kendi yönetim protokolünün esnekliğini gösterdi.

2. çeyrek getirileri % 50'yi aşarak BTC'yi en iyi performans gösteren makro varlık haline getirdi. Analiz aynı zamanda mevcut piyasa koşulları ile Bitcoin'in ayı piyasalarının sonundaki tarihsel davranışı arasındaki benzerlikleri ortaya koydu.

Bir tahmin, BTC / USD'yi haftada 75.000 dolara bile koyuyor, çünkü iyileşme 2013'ten neredeyse tamamen kopyalanıyor.

 Ancak, Cointelegraph analisti filbfilb ile herkes boğa değil, kısa vadeli göstergelerin dikkat gerektirdiğini ve 10,000 $ 'ın beklenmedik bir destek seviyesi olarak kaldığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ