Dünya çapında kurulu Bitcoin ( BTC ) ATM'lerin sayısı 6.000'i geçti.

Bitcoin Atm

CoinATMRadar, dünya çapında kurulu 6,004 makinenin olduğunu ve bunların % 65'inin ABD'de yer aldığını göstermektedir.

Bu ay yüz sekiz makine dağıtıldı. Veriler, bu yılın en hızlı adımı olarak günlük ortalama Bitcoin ATM sayısının on bir olduğunu ileri sürmektedir.

Dünya çapında kurulan makinelerin dörtte üçünden fazlası Kuzey Amerika'da, Avrupa'da yaklaşık % 20 ve Asya'da yalnızca % 2'dir. ABD, 3.924 ATM'ye ev sahipliği yaparken, Kanada 653, bir sonraki ülkeler sırasıyla 272 ve 189 ile İngiltere ve Avusturyadır.

Dünya genelinde toplam sayı Haziran ayından bu yana yaklaşık 1.000 artmış bulunmaktadır, bu da endüstride önemli bir büyüme olduğunu göstermektedir. Bazen BTM olarak da adlandırılan Bitcoin ATM'leri kullanıcıların BTC satın almalarına izin verirken , makinelerin % 35'inden fazlasında nakit kripto satmak için iki yönlü yetenekler de bulunmaktadır.

Bu makineler ekim ayının ortalarında, BTM firması Bitstop tarafından Miami Uluslararası Havaalanı'na kuruldu. Şirketin kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu Doug Carillo, Bitcoin'in gezginler için faydalı olduğunu açıkladı:

“Giderek daha fazla insan, kolaylık ve güvenlik için nakit para yerine Bitcoin ile seyahat etmeyi tercih ediyor. Miami Uluslararası Havaalanı, müşterilerimizin yurt içinde veya yurt dışında seyahat ederken Dolar'ı Bitcoin ve tersi için uygun bir şekilde değiştirebilmeleri için mükemmel bir yer. ”

Yine de, herkes Bitcoin ATM'lerinin popülerliğindeki, özellikle de ABD'deki büyümesinden memnun görünmüyor. 

Cointelegraph'ın dün bildirdiği gibi , ABD İç Gelir Servisi Ceza Soruşturma Şefi John Fort, düzenleyicinin Bitcoin ATM'leri ve kiosklarının neden olduğu potansiyel vergi sorunlarından sakındığını söyledi.

Fort, “Müşterilerinizi Tanıyın, Kara Para Aklama Önleme düzenlemelerine uymaları gerekiyor ve bazılarının bu düzenlemelere bağlılık düzeylerinin farklı olduğuna inanıyoruz” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ