Santiment raporu, üç olayın bu yeni yılda bir kripto piyasası toparlanması için bir reçete olacağını açıkladı.

Bitcoin Ayı Piyasası Sona Erdi ve Bu Faktörler Bir Sonraki Boğa Koşusunu Yönlendirecek

Santiment raporu, üç olayın bu yeni yılda bir kripto piyasası toparlanması için bir reçete olacağını açıkladı.
İsimsiz kripto analisti Smart Contracter, ayı piyasasının en kötü döneminin bittiğini iddia ediyor.
Zincir üstü analitik firması Santiment, kripto piyasasında bir sonraki boğa koşusuna yol açacak senaryoları analiz etti. Santiment, son analizinde, piyasalar yükseldiğinde sosyal medya tartışmalarının diğer kripto varlıklarından çok Bitcoin'e odaklandığını belirtti. Firma ayrıca, 2022'nin ikinci yarısı için sosyal platformlarda Bitcoin ile ilgili tartışmaların tüm kripto varlıkları hakkındaki konuşmaların yüzde 12,5 ile yüzde 16,6 arasında değiştiğini belirtti.

Kripto Piyasasının Toparlanma İşaretleri

Ancak, tipik piyasa koşullarında bu rakam her zaman yüzde 20 civarındadır. Santiment raporu ayrıca, üç olayın bu yeni yılda bir kripto piyasası toparlanması için bir reçete olacağını açıkladı. Eski FTX yöneticilerine karşı adalet, kripto borsalarına olan güvenin artması ve yüzde 20 aralığına yaklaşana kadar sosyal platformlarda BTC ile ilgili tartışmaların daha da artması.

Coingecko verilerine göre, yazının yazıldığı sırada BTC 16.824 dolardan işlem görüyor. Ancak önde gelen dijital varlık, Kasım 2021'deki zirve fiyatından hâlâ yüzde 75'in üzerindeydi. Santiment verilerine göre geçen yıl, 4 yıllık döngüsüne göre BTC'nin birikim yılıydı.

Tarihsel olarak, BTC'nin 14 yıllık mevcudiyeti boyunca 2014, 2018 ve 2022, en düşük performans gösteren yılları oldu. Analitik firması ayrıca, bu birikim yıllarının her zaman dijital varlığın tüm zamanların en yüksek seviyelerini (2013, 2017, 2021) oluşturmasından sonraki yıl geldiğini belirtti.

Santiment, son dört yılda birbiri ardına gelen coşkulu dönem ve kâr elde etme aşamasının tahmin edilebilir hale gelmesine rağmen, fiyatların yükselip düşmeyeceği konusunda hala mükemmel bir alfa belirleyicisi oluşturmadığına dikkat çekti.

Ayı Piyasasının En Kötüsü Geride Mi Kaldı?

Bu arada, 2018 BTC dibiyle ilgili doğru tahminini takiben ün kazanan kripto analisti Smart Contracter, ayı piyasasının en kötü döneminin bittiğini iddia etti. Smart Contracter, 217.400 Twitter takipçisiyle konuşurken, yeni yılın başlangıcının bazı yeni düşüşler getirebileceğini belirtti.

Ancak yıla girerken piyasa koşulları iyileşecektir.

FTX'in iflas başvurusuyla birlikte yaklaşık 2 trilyon dolarlık bir servet kaybı olduğu için kripto katliamının geride kaldığını varsaymak güvenlidir. Daha iyi zamanlar için sabırsızlanıyoruz.

Kripto analisti ayrıca teknoloji hisselerinin, özellikle Tesla hisselerinin Bitcoin ile güçlü bir fiyat korelasyonuna sahip olduğunu söyledi. Ona göre, BTC-TSLA grafik korelasyonu, son birkaç yılda teknoloji hisse senetleri ile daha geniş kripto korelasyonundan daha çılgın.

Smart Contracter, Ethereum'un fiyat hareketine ilişkin içgörüler de paylaştı. Akıllı sözleşme platformunun yakında 1.226 dolar direnç seviyesini aşacağını ve 1.260 dolar ile 1.280 dolar aralığında işlem göreceğini söyledi. Analist dedi ki,

Ethereum, 4 saatlik yatay direnci kırmaya çalışıyor ve düşük volatilite tatil dönemi sona erdiğinde atılımı tamamlayabilir. Ardından, 1.260$-1.280$ seviyelerinde işlem görmeli.

Mevcut Coingecko verileri, önde gelen altcoinin 1.250 dolardan işlem gördüğünü ve son 24 saatte yüzde 0,2 düştüğünü gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ