OpenNode, Bahreyn'de tüm Bitcoin ödeme altyapısının kurulmasına yardımcı olacak.

Bitcoin: Bahreyn Merkez Bankası, OpenNode Şirketi Aracılığıyla BTC Ödemelerini Test Edecek

OpenNode, Bahreyn'de tüm Bitcoin ödeme altyapısının kurulmasına yardımcı olacak. Bahreyn Merkez Bankası, yeni çağ FinTech çözümlerini benimsemeye yönelik önlemleri hızlandırıyor.

En son gelişmeye göre, Bahreyn merkez bankası, ülkedeki Bitcoin ödemelerini ve ödeme çözümlerini test etmek için Bitcoin ödeme altyapı firması OpenNode ile birlikte çalışıyor. Bu test, Bahreyn Merkez Bankası'nın düzenleyici Sandbox'ı aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Şimdiye kadar, Orta Doğu adasında Bitcoin ödemeleri yoktu. Ancak, tüm Orta Doğu'ya benzer şekilde Bahreyn'de Bitcoin'e artan bir ilgi var. Ortaklığın bir parçası olarak OpenNode, Bahreyn'in ekonomisini büyütmesine yardımcı olacak ödeme altyapısını sunacak ve Bitcoin'in benimsenmesinin neden daha iyi işlere yol açabileceğini açıklayacak.

Son birkaç yılda, Bahreyn bazı petrol sonrası ekonomik önlemler aldı. Bu, turizmin yanı sıra bankacılık endüstrisini de inşa etmeyi içerir. 2017 yılında, Bahreyn Merkez Bankası  CBB, ülkenin ilk FinTech ekosistemini geliştirmek için düzenleyici sanal alanı başlattı. Geçen yıl 2021'de, daha çeşitli bir dijital ekonomiye geçiş için korumalı alanı daha da geliştirdiler.

Bahreyn merkez bankası, FinTech firmalarının fikirlerini ve çözümlerini test etmelerini sağlayacak yeni düzenleyici sanal alan çerçevesine katılmak için OpenNode'a yetki verdi. OpenNode, Bitcoin tabanlı işlemler için bir altyapı sunarak Bahreyn'e ödeme yeniliği getirecek. OpenNode CEO'su ve Kurucu Ortağı Afnan Rahman şunları söyledi:

Bu, Bahreyn halkı, Orta Doğu ve bir bütün olarak Bitcoin ekonomisi için bir dönüm noktasıdır. OpenNode'un lider Bitcoin altyapı çözümü, ülkelerin, hükümetlerin ve saygın finans kurumlarının Bitcoin standardını benimsemesinin ve yıldırım ağı üzerinde işlem yapmasının yolunu açmaya devam ediyor.

Finansal Hizmetler Altyapısının Oluşturulması

Orta Doğu ülkesi Bahreyn, ülkedeki finansal hizmetler altyapısını inşa etmeye ve iyileştirmeye hevesli. Ayrıca, BAE gibi komşularının bu gelişmeleri zaten hızlandırdığı düşünüldüğünde, FinTech büyümesini zorlamak ülke için bir teşviktir. Gelişme hakkında konuşan Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu Finansal Hizmetler Yatırım Geliştirme İcra Direktörü Dalal Buhejji şunları söyledi:

Bahreyn Krallığı içinde güçlü bir finansal hizmetler ekosistemi oluşturmak için Merkez Bankası ile birlikte çalışmış olmaktan gurur duyuyoruz. Ülke olarak, düzenleyicimizin esnekliği ve ileri görüşlülüğü sayesinde Fintech çözümlerini benimseme konusunda her zaman bir adım önde olduk.

Finansal hizmetler ekonomimizde önemli bir sektördür ve OpenNode tarafından yakında test edilecek olan gibi Fintech platformları, aynı anda en iyi düzenleyici önlemlere bağlı kalarak yenilik yapmaya devam etmemizi sağlamak için çok önemlidir.

Söylendiği gibi OpenNode, Bitcoin ödeme hizmetleri sunan lider altyapı firmalarından biridir. Şu anda dünya çapında 160'tan fazla ülkede aktiftir. Büyük pazar varlığı Bahreyn için de faydalı olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ