1.000 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin adresleri, kripto para biriktirmeye devam ediyor.

Zengin kripto yatırımcıları, fiyatı 50.000 doların üzerinde bir kırılma hareketi görmeye devam ederken dikkatlerini tekrar Bitcoin'e (BTC) çeviriyorlar.

Kripto odaklı haber bülteni Ecoinometrics, 1.000-10.000 BTC'yi kontrol eden adresler için Bitcoin varlıklarında olumlu değişiklikler bildirdi. Bu nedenle, Ağustos ayı boyunca yükselen hesap bakiyelerine dayanarak, Ecoinometrics "balinalar" arasında yenilenmiş bir birikim hissi tespit etti ve varlıklı yatırımcıların mevcut Bitcoin fiyat seviyelerini yükseliş bahisleri yapmak için çekici bulduklarını ima etti.

Duyarlılık, 1 BTC'den daha azına sahip Bitcoin yatırımcıları olan küçük balıklar arasında da aynı görünüyordu. Ecoinometrics, Haziran ayından bu yana Bitcoin biriktirdiklerini ve bir dönem boyunca balinalardan gelen satış baskısını da emdiklerini bildirdi. Satın alma duyguları, önemli bir psikolojik direnç seviyesi olan 50.000 dolara yükselen bir fiyat artışıyla aynı zamana denk geldi.

Ecoinometrics, Pazar günü attığı bir tweette, "Son zamanlarda, kripto para biriktiren küçük balıklar [ve] kripto paraları boşaltan balinalar arasında zincirleme bir sapma oldu" dedi.

"Bitcoin fiyatını desteklemek için bu ideal değil, ancak görünüşe göre işler değişiyor! Balinalar tekrar yükseliyor."

Blockchain analitik platformu Glassnode ayrıca küçük balıklar arasında satın alma duyarlılığında bir artış olduğunu bildirdi. Ayrıntılı olarak, en az 0.1 BTC tutan adreslerin sayısı Pazartesi günü 3 ayın en yüksek seviyesi olan 3.231.069'a ulaştı ve yukarıdaki birikim verilerini daha da doğruladı.

Bu arada, Glassnode'un harcanmamış işlem çıktısı (UTXO) veri uyarısı, güçlü bir destek alanı olarak en son balinaların teslim olduğu 45.000-50.000 $ aralığını sundu.

Platform Pazartesi günü tweet attı ve "1.65 milyon BTC'nin artık blockchain maliyet bazında 45 bin ila 50 bin dolar aralığında” olduğunu belirtti.

Bitcoin 'yeşil dalga'nın üzerinde duruyor

Balina ve balık uyarısı, Bitcoin piyasası 50.000 doların üzerinde net bir kırılma hareketi beklerken ortaya çıkıyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Mevcut haliyle, BTC/USD kuru 27 Ağustos'tan bu yana söz konusu direnç seviyesinin altında konsolide oluyor. Bunu yaparken, parite aynı zamanda aşağı yukarı 20- ile denk gelen 47.000 $'ın üzerinde geçici destek buldu.

Tarihsel olarak, 20 günlük EMA'nın altına bir kırılma, traderların aşağı yönlü hedeflerini 50 günlük EMA'ya (şu anda 43.500 $ civarında) taşımasına neden olur. Popüler piyasa analisti Rekt Capital, Bitcoin'in bir sonraki destek aralığı olarak 43.500 dolar civarındaki seviyeleri vurgulayan bir görünüm de sundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ