Bir rapora göre, Bitcoin balinaları geçen hafta 142.000 coin topladı .

 Bir rapora göre, Bitcoin balinaları geçen hafta 142.000 coin topladı . Şu anda BTC sahipliğinde tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Enflasyon korkuları yükselirken, dijital altın olarak Bitcoin ve bir enflasyon koruması kök salıyor gibi görünüyor.

Bitcoin kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi . Biraz geri çekilse de bu, balinaları hiç hareket ettirmiş gibi görünmüyordu. Aslında, yeni bir rapora göre, tüm zamanların yeni bir rekorunu kırmak için zulalarına eklediler. Chainalysis'in raporu, Bitcoin'in dijital altın olması kök salmaya devam ederken balinaların geçen hafta 142.000 tokeni  yuttuğunu gösteriyor.

Chainalysis Market Intel raporu, en az 1.000 BTC (62.5 milyon $) tutan adresler olan balinaların artık 2021'in tamamında sahip olduklarından daha fazla BTC'ye sahip olduğunu ortaya koydu. Şubat ayında 185.000 BTC ile rekor kırdılar ancak Mayıs boğa piyasasının başlangıcı. 25 Ekim haftasında, şimdi 200.000 BTC'yi elinde tutmak için 142.000 BTC eklediler.

Chainalysis, “Yani yatırım, ticaretin ötesinde Bitcoin için kullanım durumu gibi görünüyor. Bu, bir süredir açıktı ve Bitcoin'in dijital altın olarak görüldüğü görüşünün bir teyidi."

Enflasyona Karşı Bir Koruma Olarak Bitcoin

Enflasyon, özellikle ABD'de son günlerde en büyük konulardan biri oldu. Teknoloji yatırım gurusu Peter Thiel gibi bazıları, küresel bir krizle karşı karşıya olduğumuzu iddia ederek Federal Rezerv'in enflasyon için pervasız politikalarını suçluyor. ABD'de tüketici fiyatları Eylül ayında bir önceki yıla göre yüzde 5,4 arttı. Bu, 2008 ekonomik felaketinden bu yana en yüksek seviye.

Bitcoin, Enflasyona Karşı En İyi Korunma Yöntemlerinden Biri  Olarak Ortaya Çıktı

Amerika'nın en büyük bankası JPMorgan'a göre altın, şimdi BTC'ye yönelen yatırımcılar için cazibesini yavaş yavaş kaybediyor. Bu yıl yatırımcılar altından 10 milyar dolar çekti ve çoğunu Bitcoin'e koydu. Banka, yakın tarihli bir notta şunları söyledi:

Bitcoin'in altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak algılanmasının, Eylül ayından bu yana altın ETF'lerinden bitcoin fonlarına geçişi tetikleyen mevcut yükselişin ana nedeni olduğuna inanıyoruz.

Dünyanın en büyük altın pazarlarından biri olan Hindistan'da bile Bitcoin kazanıyor. Bloomberg'e göre, Hindistan'daki haneler, dünyadaki en yüksek rezervlerden biri olan 25.000 tondan fazla altın bulunduruyor. Bununla birlikte, Chainalysis'e göre, geçen yıl Nisan ayından bu yana kripto para birimlerine yapılan yatırım yaklaşık 900 milyon dolardan 6,6 milyar dolara yükseldi.

Altınla yarış devam ederken, Bitcoin fiat para birimine karşı savaşını yıllar önce kazandı. COVID-19 salgını karşısında para basılması, insanların itibari paraya karşı şüphelerini daha da pekiştirdi ve BTC'yi daha da çekici hale getirdi.

Quantum Economics'in kurucusu ve eski eToro yöneticisi Mati Greenspan bunu şöyle özetledi: “Hükümet destekli fiat para, tüketiciliği teşvik etmek için kasıtlı olarak zaman içinde değer kaybetmek üzere tasarlandı. Bitcoin ise zamanla değer kazanması amaçlanan deflasyonist bir varlık olarak yaratıldı,” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ