Gittikçe daha fazla insanın bankalara kıyasla Bitcoin'de büyük miktarlarda nakit göndermeyi tercih etmesinin nedenlerinden biri, blockchain'in hiçbir bankanın sunamayacağı küçük ücretler için herhangi bir mesafeye muazzam miktarda para aktarabilmesi

Bitcoin Balinaları 820 Milyon Dolarlık BTC’yi Bu Ücretle Transfer Etti

Gittikçe daha fazla insanın bankalara kıyasla Bitcoin'de büyük miktarlarda nakit göndermeyi tercih etmesinin nedenlerinden biri, blockchain'in hiçbir bankanın sunamayacağı küçük ücretler için herhangi bir mesafeye muazzam miktarda para aktarabilmesidir.

Kısa bir süre önce, iki Bitcoin işleminde 820.000.000 dolardan biraz daha azı gönderildi - her biri yaklaşık 46.300 BTC'lik iki tel.

Bu işlemlerin her biri altı teyide ihtiyaç duydu ve yaklaşık 2 $ ücret aldı.

Bu, Bitcoin için en yaygın kullanım alanlarından biridir. Bitcoin altın ve petrolden daha iyi performans gösterdiğinden, bazıları mevcut finansal krizde güvenli bir liman varlığı olarak BTC'ye bahis yaparken diğerleri, hızlı bir şekilde büyük miktarlarda para göndermek için kullanıyor.

 Ancak, milyarder Mark Cuban gibi birçok Bitcoin eleştirmeni, gerçek dünyada kullanmak istiyorsanız, BTC'yi fiat'a dönüştürmeniz gerektiğini söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ