Analize göre, balinalar Bitcoin’leri borsalara taşıyor ve bu da kısa vadede daha fazla olumsuz eylem olabileceğini düşündürüyor.

Bitcoin Balinaları Borsalara BTC Yatırıyor - Daha Kısa Vadeli Olumsuz Hareket mi Geliyor?

Analize göre, balinalar Bitcoin’leri borsalara taşıyor ve bu da kısa vadede daha fazla olumsuz eylem olabileceğini düşündürüyor.

En son düşüşleri takiben kripto para piyasasında çalkantılı bir kaç gün oldu. Bununla birlikte, saygın bir analiste göre, kısa vadeli olumsuzluk sona ermemiş olabilir, ancak diğer Blockchain metrikleri de  uzun vadenin umut verici göründüğünü gösteriyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Daha Kısa Vadeli Dezavantaj Söz Konusu mu?

Geçtiğimiz iki gün, Bitcoin fiyatı için zorlu geçti. 12 Mayıs'ta yaklaşık 58.000 $'dan, dün 45.700 $'a (Bitstamp'ta) kadar düştü.

Bu, Tesla'nın elektrikli araçları için ödeme olarak Bitcoin’leri kabul etmeyi bıraktıklarını açıklamasının hemen ardından gerçekleşti. Topluluk, Musk'ın Bitcoin'in çevresel etkisi konusundaki fikrini nasıl değiştirdiğine dair cevaplar ararken kafalarını kaşıyorken, fiyat bir ölçüde toparlandı ve şu anda yaklaşık 50.000 $ seviyesinde bulunuyor.

Ancak popüler analitik kaynağı CryptoQuant'tan Ki Young Ju'ya göre, kısa vadede daha fazla olumsuz eylem olabilir.

Borsa girişleri tipik olarak satış baskısının göstergesidir - birisinin soğuk cüzdandan bir borsaya bir kripto para birimi yatırmasının en bariz nedeni onu satmaktır.

Uzun Vadeli BTC Fiyatı İyi Görünüyor

Bununla birlikte, yukarıdakilerden bağımsız olarak, başka bir blockchain metriği, uzun vadede pozitifliği işaret ediyor. Yine konuyla ilgili içgörüler sağlayan CryptoQuant, borsalardaki stabilcoin rezervlerinin büyümeye devam ettiğini ortaya koyuyor.

Bu, son birkaç gün içinde gördüğümüz düşüş sırasında bile oldu.

Bitcoin fiyatı düşüyor olabilir, ancak kenarda adım atmak için bekleyen kuru toz miktarı artmaya devam ediyor.

Bu stabilcoin rezervleri borsalarda ne kadar büyükse, yukarı doğru momentum geri döndüğünde Bitcoin'in dipten çıkması o kadar kolay olacaktır.

Borsalardaki stablecoinler, analistlerin mevcut piyasa duyarlılığını belirlemek için inceledikleri bir başka popüler ölçümdür.

Piyasa koşullarını ölçmenin bir başka popüler yolu da Korku ve Açgözlülük Endeksidir. Bu yazının yazıldığı sırada, endeksin 26 baz puan olduğu piyasanın korku içinde olduğu görülüyor. Birçoğuna göre bu, yatırımcıların endişeli olduğunun bir işareti olabilir ve tarihsel olarak toparlanma için iyi bir fırsat olmuştur.

Yazının yazıldığı sıra BTC 50.000 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye bir miktar toparlanmaya da işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ