Kripto ticaret platformu Kraken, yaklaşık 100-1.000 birim kripto para birimine sahip olan Bitcoin balinalarının daha fazlasını biriktirmeye başladığını söylüyor.

Kripto ticaret platformu Kraken, yaklaşık 100-1.000 birim kripto para birimine sahip olan Bitcoin balinalarının daha fazlasını biriktirmeye başladığını söylüyor.

Cuma günü yayınlanan bir raporda, ABD borsası 3 Ocak 2020'den itibaren balina adreslerinin sayısında etkili bir büyüme kaydetti. Kraken, 10-100 BTC sahibi olan balinaların BTC sayılarını artırdığını ifade ediyor. Bununla birlikte, 100 BTC'den daha fazlasına sahip kişiler “bekle ve gör” yaklaşımında yer alıyor.

2020 yılının ikinci ayına girinice perspektif biraz değişmiş gibi. Kraken, Ocak ayının bitcoin fiyatlarındaki artışın yakında 100-1.000 BTC tutarındaki tüccarlarda bir sıçrama izlediğini söyledi. Borsa ayrıca tarihsel bir örüntü olarak adlandırdığı bı durumda burada birikim fazındaki 10-100 BTC tutucusu daha sonraki bir aşamada 100-1.000 BTC tutucusu üzerinde benzer bir duygu büyüsü yaptı, görüşünde.

Kraken, “Bu, 1.000 -10.000 BTC’ye sahip edreslerde kohort arasındaki duygunun yeni bir birikim aşamasına geçmeye başladığı anlamına gelebilir” ifadesini kullanıyor.

Küçük Balıklar Birikiyor

Bitcoin akümülatörlerinin sayısındaki artış, insanların buna bir değer deposu varlığı olarak davrandığını göstermektedir. Kripto para biriminin fiyatı Aralık 2018'de 3.120 $'dan Şubat 2020'de 10.000 $'dan biraz daha fazlaya yükseldi ve bu da trader'ların sıra dışı varlığa risklerini aktif olarak artırdığını gösterdi.

Geçen ay, blockchain istihbarat firması Glassnodes, perakende tüccarları arasında benzer bir “birikim” hissine dikkat çekti. 0,1 BTC ile 1 BTC arasında bakiye olan adres sayısının 2018 alt oluşumundan bu yana yüzde 10 arttığını belirtti.

Şimdi benzer bir duygusal değişim geçiren büyük balinalar ile uzmanlar, bitcoin'in fiyat artışının 2020'ye kadar devam edebileceğinden umutlu.

Kraken, “Önümüzdeki haftalarda / aylarda birikimin ve yeniden ortaya çıkma volatilitesinin öngörülmesini bekliyoruz. Bu uçuculuktan önceki birikim” dinamiği, piyasa likiditesinin emilmesi ve gelecekte sıkı arz / talep dengesizliği koşulları yaratılması olarak açıklanabilir. ”

Bitcoin Balinalarını Süren Nedir?

Kraken, riskli bir varlık olarak bitcoin talebinin bir dizi makroekonomik olaya karşı arttığını belirtti.

Kripto para biriminin önde gelen güvenli liman ve riskli enstrümanlarla ilişkisi ABD 3 Ocak'ta üst düzey bir İran askeri yetkilisini öldürdükten kısa bir süre sonra arttı.

Corona virüsü salgını yaklaşık 1.500 kişiyi öldürdü ve 50.000'den fazla kişiye bulaştı. Aynı zamanda, finansal riskten korunma amaçlı varlıklara olan talebi arttırırken küresel stoklarını rekor seviyelere indirdi.

Kraken, Çin'in merkez bankası sisteme 170 milyar dolar enjekte ederek ekonomik krizi kontrol altına almaya çalışırken bitcoin'in arttığını söylüyor. Bu, büyük yatırımcıları, hükümetin iznini almadan Çin'den uzaklaştırabilecekleri bir varlık olan kripto para birimine geçmelerini de etkilemiş olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ