BTC fiyatı 10.000 $'a yaklaştıkça Bitcoin balinaları daha aktif görünüyor ve her biri 49.500 BTC'lik beş devasa işlem yapıyor ve bunların bir kısmını Bittrex'e gönderiyor

BTC fiyatı 10.000 $'a yaklaştıkça Bitcoin balinaları daha aktif görünüyor ve her biri 49.500 BTC'lik beş devasa işlem yapıyor ve bunların bir kısmını Bittrex'e gönderiyor.

Bitcoin, CoinMarketCap'in verilerine göre, 5 Şubat'ta 9,255 dolarlık alandan, yazının yazıldığı sırada geçerli olan 9,815 dolar seviyesine sıçradı.

Görünüşe göre büyük karlar öngören Bitcoin balinaları, fonlarının bir kısmını taşımaya başladı. Whale Alert hesabı, Bitcoin blok zincirinde her biri yaklaşık 49.500 Bitcoin olmak üzere birkaç ardışık transfer tespit etti.

Bu beş işlemden biri Bittrex borsasına yapıldı.

Beş Seferde Toplamda 2,4 Milyar Dolarlık BTC Taşındı

Bu beş işlemde sadece beş kripto cüzdanı vardı, bu da BTC'nin her seferinde bu adreslerden ikisi arasında gönderildiği anlamına geliyor. Aktarılan toplam miktar yaklaşık 248.360 BTC. Bu meblağın ABD Doları cinsinden fiat eşdeğeri 2.439.208.133,60 Dolar.

İki işlem Bittrex borsasından bir adrese yer veriyor. İlk işlem sırasında yaklaşık 45.500 BTC aldı. İkinci sırada, aynı miktarda kripto gönderdi.

Birçok kripto topluluğu üyesi, muazzam miktarlarda kripto sahibi olan sözde balinaların, satışlar yoluyla fiyat düşüşlerini tetikleyerek veya kitlesel dijital para alımlarına başladığında fiyat dalgalanmalarını başlatarak piyasa fiyatlarını manipüle edebileceğine inanıyor.

Son işleme gelince, Whale Alert şu yorumu yaptı:

"Bu bir işlem değişikliği. Buradaki gerçek transfer 100 #BTC"

Bitcoin 10.000 Dolara Yaklaşıyor

Şu anda, amiral gemisi para biriminin fiyatı 10.000 dolar seviyesine yakın ve şu ana kadar 9.800 dolarlık alanda işlem görüyor.

 Bazı trader'lar bugün BTC'nin önemli fiyat seviyesine ulaşacağına inanıyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ