Bitcoin balinalarının kripto para piyasasındaki ağırlıkları herkesin malumu.

Bitcoin balinalarının kripto para piyasasındaki ağırlıkları herkesin malumu. Balina hareketleri fiyatların seyri açısından takip ediliyor. Bu bağlamda elinde çok sayıda Bitcoin’e sahip olan balinaların ortalama rakamlara Bitcoin’i yaklaştırmayacağını söylemek mümkün.

Örnekleri açıklamak gerekirse MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un elinde yaklaşık olarak 125 bin Bitcoin var. Saylor’un ortalama maliyet fiyatı 30.200 dolar. Şimdi Saylor Bitcoin’in 30 bin dolar altına inmesini ister mi?

Tesla’ya bakalım. Tesla’nın elinde 43 binden fazla Bitcoin var. Bu Bitcoin’lerin ortalama fiyatı ise 34.700 dolar şeklinde. Yani Tesla elindeki Bitcoin’ler için 1,5 milyar dolar ödemiş durumda.

Enerji şirketi olan Marathon’un elinde ise 8.133 Bitcoin bulunuyor. Ortalama satın alma fiyatı ise 23.200 dolar.

Son olarak Block ismi altında yeniden markalaşan Spuare’e bir bakalım. Spuare 8 binden fazla Bitcoin’in her biri için 27,400 dolar ödedi.

Rakamları hep birlikte gördük. Şimdi ellerinde büyük miktarda Bitcoin’e sahip olan bu balinaların fiyatları belli seviyede tutmak için ellerinden gelen gayreti göstereceğini ifade edebiliriz. Yatırımcılar açısından bu seviyelerin göz önünde tutulması gerektiği görülüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ