Twitter botu Whale Alert, 5.500 Bitcoin'in bilinmeyen bir cüzdandan Binance'a taşındığını ve işlemin önemli bir düşüşe neden olabileceğine dair korkular uyandığını bildirdi.

Bitcoin Balinaları Varlıklarını Dev Borsaya Hareket Ettirdi

Twitter botu Whale Alert, 5.500 Bitcoin'in bilinmeyen bir cüzdandan Binance'a taşındığını ve işlemin önemli bir düşüşe neden olabileceğine dair korkular uyandığını bildirdi.

29 Mart'ta yaklaşık 33.8 milyon dolarlık Bitcoin, Binance'e ulaşmak için bilinmeyen bir cüzdan bıraktı. Kripto borsası henüz bunun içsel bir hareket olduğunu doğrulamamıştır, bu da kripto topluluğunun bunun kurumsal yatırımcıların kripto para birimini nasıl attığının başka bir örneği olabileceğini düşünmesini sağlıyor.

Bazı yorumcular, Bitcoin fiyatındaki dik bir hareketin çakıştığını ima etti, bu da Binance'ın cüzdanlarını yeniden düzenlemeyle ilgili olmadığını kanıtladı.

İşlem blockchain'de ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra, Bitcoin fiyatı yaklaşık 6.150 $ 'dan neredeyse 5.900 $' a düştü.

M-cüzdan işlem verilerine bakıldığında, 5.500 bitcoinin "harcandığını" ve bir dizi başka yeni m-cüzdan adresine gönderildiğini gösterir.

Twitter yorumcuları, Bitcoin'in destek fiyatı hakkında 4,000 $ 'dan 1,000 $' a kadar değişen rakamlarla bazı acımasız tahminler attılar.

Bununla birlikte, fiyat geri döndü ve şimdi 13:25 UTC itibariyle 6.300 doların üzerinde işlem görüyor.

Bugün daha önce, Whale Alert, 320 milyon dolar değerinde 50.343 BTC'nin bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen cüzdanına geçtiğini tweetledi. Bununla birlikte, bu işlem dahili bir aktarıma benziyor, ancak hangi kripto borsalarının dahil olduğunu doğrulayamıyoruz. Bildiğimiz şey, alıcı adresin düzenli olarak yüksek hacimli işlemler gerçekleştirdiğidir.

Whale Alert tarafından bildirilen BTC hamlesi dahili bir transfer olsun ya da olmasın, birçok kurumsal kripto yatırımcısı Bitcoin varlıklarını sattı.

 Aslında, kurumsal yatırımcılar çoğunlukla, geçen yıl Ekim ayından bu yana en büyük günlük düşüş olan kripto para biriminin tek bir günde% 20'den fazla kaybettiğini gösteren son Bitcoin kazasından sorumluydu. Dramatik düşüş, çoğu geleneksel pazar sektörüne çarpan koronavirüs pandemisinin neden olduğu genel bir paniğe bağlı olarak ortaya çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ