Kripto para dünyasında balina hareketlerinin son derece öneli olduğu ifade edilir. Balinalar harekete geçtiğinde fiyatlarda da ister istemez bir volatilite söz konusu olur.

Bitcoin Balinalarının En Zengini Mt. Gox

Kripto para dünyasında balina hareketlerinin son derece önemli olduğu ifade edilir. Balinalar harekete geçtiğinde fiyatlarda da ister istemez bir volatilite söz konusu olur.

Casa CTO’su Jameson Lopp, en son CoinMetrics raporunda yer alan bilgiler dair bir duyuru paylaştı. Duyuruya göre en zengin Bitcoin Adresi ile ilgili bilgiler veriliyor. Duyuruya göre en zengin Bitcoin adreslerinden biri hacklenen borsa Mt. Gox’a ait. Mt. Gox’tan çalınan Bitcoinlerin bulunduğu bu adreste toplamda 79 bin 956 BTC bulunuyor.

2011 Yılında Çalınan Koinler

2011 yılından beri bu kripto paralara özellikle dokunulmadığı ifade ediliyor. Yorumlar çalınan fonların harekete geçirilmediğini ya da özel anahtara erişimin kaybedildiğini vurguluyor. Her ikisi de geçerli olabilir. Ancak ikinci şık biraz daha ihtimal dahilinde duruyor. CoinMetrics 8 senelik bu suskunluğun özel anahtarlara erişimin olmaması ile ilgili olduğunu ifade ediyor.

Hatırlanacağı üzere kripto para tarihinde en büyük güvenlik ihlallerinden bir tanesi 19 Haziran 2011'de gerçekleşmiş ve hackerlar Mt. Gox’dan devasa boyutta kripto paralar çalmışlardı.

Gizemli balinalar

En dolu Bitcoin cüzdanlarının kimler olduğu sorulsa karşımıza kripto para borsaları çıkacaktır. Zira en zengin Bitcoin adresleri soğuk cüzdan kullanan borsalarda yer alıyor.

Diğer taraftan 18 aydan fazla bir süredir tek bir işlemin dahi yapılmadığı "zombi adresleri" denilen bir çok BTC adresi bulunuyor.

Ayrıca içerisinde çok fazla Bitcoin’in olduğu bir cüzdanın isimsiz bir Asya milyarderinin elinde olduğuna inanılıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ