Veriler, şu anda son iki yılın herhangi bir noktasında olduğundan daha fazla Bitcoin (BTC) balinasının olduğunu gösteriyor.

Veriler, şu anda son iki yılın herhangi bir noktasında olduğundan daha fazla Bitcoin (BTC) balinasının olduğunu gösteriyor.

9 Nisan'da yayınlanan On-Chain raporunda, Glassnode izleme kaynağı, büyük Bitcoin yatırımcılarının mevcut sayılarının 2016'nın başlarına çok benzediğini ortaya koydu.

Özellikle, Bitcoin'in 2020 yılının yarılanmasından 30 gün önce, en az 1.000 BTC'ye (6.92 milyon $) sahip varlık sayısı şu anda 1.850'nin biraz altında. 2016'nın 2. çeyreğinin başlangıcında, bir önceki yarılanmadan birkaç ay önce, bu tür varlıkların sayısı neredeyse tamamen aynıydı.

İki Bitcoin yarılanma döngüsünde bu iki özdeş nokta arasındaki neredeyse tekil benzerlik, balinaların pazarı iyi bildiğini göstermektedir.

Glassnode durumu şöyle özetliyor:

“Bu eğilim, belirsiz bir piyasa ortamına rağmen, balinaların şu an BTC biriktirmek için iyi bir zaman olduğuna emin olmaya devam ediyor ve bu da büyüme için daha fazla yer olduğuna inandıklarını gösteriyor.”


Bilinen balinaların yorumları, geleceğe olan inancı teyit ediyor gibi görünüyor. Bu haftanın başlarında, Bitfinex tabanlı J0e007, kripto para biriminin 100.000 dolar veya daha fazla değere çarpma hızı konusunda çok iyimser olduğunu savunan bir Bitcoin fiyat modeline eleştiriler getirdi.

Yazım sırasında BTC, beklentiler doğrultusunda 7.500 $ 'a yakın destek veremeyerek, bugüne kadar yaklaşık 6.900 $ - 300 $ seviyesinde işlem gördü.

Bu arada biriken sadece balinalar değil. Geçen ay, Glassnode en az 1 BTC dengesi içeren cüzdanların yeni zirveler gördüğünü kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ