Efsanevi Mircea Popescu'nun öldüğü iddia ediliyor. Satoshi Nakamoto'nun yanı sıra tek bitcoin milyoneri olduğu söyleniyor. Bu söylentiyi o başlattı. Bu paralar nerede ve onlara ne olacak?

Bitcoin Balinası Öldü – 1 Milyar Dolarlık BTC Ne Olacak?

Efsanevi Mircea Popescu'nun öldüğü iddia ediliyor. Satoshi Nakamoto'nun yanı sıra tek Bitcoin milyoneri olduğu söyleniyor. Bu söylentiyi o başlattı. Bu paralar nerede ve onlara ne olacak?

Ölüm haberi, ikamet ettiği ülke olan Kosta Rika'dan gelen haberler aracılığıyla geldi.  Aslında Rumen olmasına rağmen, tüm Bitcoin topluluğu onun olduğunu varsayıyor ve şimdiden Popescu'nun yasını tutuyor.

Bir Rumen vatandaşı olan ve blok boyutları ayarlanırsa bir milyondan fazla bitcoin atma sözü veren ünlü Bitcoin maksimalisti Mircea Popescu'nun 23 Haziran'da Kosta Rika kıyılarında boğulduğu söyleniyor.

Ama gerçekten bir milyon kripto paraya sahip miydi? Sahipse, şimdi onlara ne olacak? Onları sonsuza kadar kaybettik mi? Yoksa sonunda fiyatı aşağı çekerek piyasaya mı çıkacaklar? Söz konusu kişi hakkında sahip olduğumuz bilgilerde ipuçlarını arayalım.

Kutuplaştırıcı Mircea Popescu

Bu adam, ilk ve en aşırı Bitcoin maksimalistiydi. 2011 yılında, eski bir "hisse senetleri, tahviller, opsiyonlar ve diğer menkul kıymet türlerinin alınıp satıldığı borsa" olan MPEx'i kurdu. En hafif tabirle tartışmalıydı. Takma adlı bir Bitcointalk forum kullanıcısı bunu şöyle tanımladı: “Buraya yazmak benim görevim. Bu platform, Mircea Popescu adında, içerik hırsızı, spam gönderen, porno sitesi sahibi özentisi olan şüpheli bir Rumen karakter tarafından yürütülüyor.”

Bitcoin Magazine profilinin önerdiği gibi, gerçekten o kadar “renkli”ydi:

Popescu, Ripple'ın (XRP'yi başlatan şirket) ve daha sonra bir piramit şeması olduğu ortaya çıkan Bitcoin Savings & Trust'ın vokal eleştirmeni olarak ortaya çıkarak, dolandırıcılıklarla halka açık ilk mücadele edenlerden biri olarak ün kazanacaktı.

Davranışları, daha sonra bir yenilik, ona erken bir takipçi kazandıracak ve Popescu'nun imzası haline gelecek şeyin tonunu belirleyecekti - belgelenmiş cinsiyetçilik, bağnazlık ve anti-semitizm örneklerine rağmen etkisini sürdüren agresif bir özür dilemeyen Bitcoin evangelizmi markası.

Trilema blogunda dolandırıcıları kınadı ve SEC ile dalga geçti. Kişiliğinin en tartışmalı yönleri de ortaya çıktı. Diğer tüm fikirleri bir yana, Mircea Popescu Bitcoin'in önemini erken anladı. İnsanlık için bu kadar anıtsal bir şeyin ne pahasına olursa olsun korumaya değer olduğunu biliyordu. Yöntemleri, günümüzün lazer gözlü siber eşekarısı, Bitcoin maksimalistlerinde yaşıyor.

Popescu'nun BTC'sine Ne Olacak?

Sadece birkaç gün önce, Popescu internette tek Bitcoin milyoneri olmakla övünüyordu. Açık olmak gerekirse, birçok insanın inanmadığı bir önerme.

Ve çevrimiçi ana söylenti, ailesinin Bitcoin adreslerine erişemediği ve tüm dünyanın bu BTC'yi sonsuza kadar kaybettiğidir.

Tabii ki, bu sadece bir söylenti. Bilgili bir Bitcoinciydi ve muhtemelen bir planı vardı. Bununla birlikte, ölüm beklenmedik bir şekilde geldi. Belki bir planı yoktu. Kosta Rika gazetesi şöyle devam ediyor: "Olay sabah 8:30 sularında Popescu Tramonto bölgesinde yüzmeye gittiğinde akıntı tarafından sürüklendi ve orada öldü."

Ve belki de duyarsızlık göstererek, topluluğun odak noktası şimdi Popescu'nun aşırı Bitcoin zulası. Gerçekten 1 milyon BTC'si varsa ve bu paralar piyasaya çıkarsa, fiyat düşecek. Aksine, insanlık bu kripto paraları sonsuza kadar kaybettiyse, var olan her bir bitcoin şimdi daha da değerlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ