Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, zengin bitcoin yatırımcıları için bir girişim bankası olmayı hedefleyen bir girişimin fon toplama turunda 5,7 milyon dolar topladığını açıkladı.

Bitcoin Bankası Fon Turunda 5,7 Milyon Dolar Topladı

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, zengin bitcoin yatırımcıları için bir girişim bankası olmayı hedefleyen bir girişimin fon toplama turunda 5,7 milyon dolar topladığını açıkladı.

2019 yılında kurulan River Financial, yatırımcılara bitcoin satın almak, satmak ve saklamak için bir yer sunuyor, ancak yeni başlayan piyasadaki perakende amaçlı borsaların ve brokerlerin aksine, San Francisco şirketi sofistike olanlara yönelik özel bankacılık hizmetleri sunarak kendi nişini yapıyor ve varlıklı yatırımcıları hedefliyor.

Özel Müşteri olarak adlandırılan yeni teklif, bu tür yatırımcılara River Financial'daki özel bir danışmanı doğrudan kendi hesaplarıyla veya diğer yüksek dokunuşlu hizmetlerle ilgili soruları veya sorunları ele almak için arama olanağı sunuyor.

CEO Alex Leishman'a göre firmanın yaklaşımı, First Republic Bank gibi daha zengin insanlara hitap eden özel bankalardan ilham alıyor. Geleceğe baktığımızda Leishman, kredi kartlarından yüksek getirili hesaplara kadar tüm bankacılık hizmetlerinin masada olduğunu ve gerekli bankacılık ortaklarıyla birlikte sunulacağını söylüyor.

Fon toplamaya gelince, milyonlarca dolarlık dolar turu, Square Crypto'nun Steve Lee gibi bitcoin pazarının armatürlerini içeriyor.

Turdaki kurumsal yatırımcılar arasında Polychain Capital, Slow Ventures ve Castle Island Ventures bulunmaktadır. Ayrıca, Lightning Labs CEO'su Elizabeth Stark danışman olarak görev yapıyor.

Leishman'a göre, fon toplama turu 13 kişilik bir şirketin büyüme dönemini takip ediyor. Firma, daha az sofistike yatırımcılara da hizmet sunmaktadır. Eski Polychain mühendisi, şirketin "dünyanın para tabanları" tarafından, özellikle vergiden avantajlı hesaplar ve müşterek hesaplar gibi daha fazla elde tutma ve gelişmiş hizmetlere ihtiyaç duyan eski bitcoin yatırımcıları tarafından hizmet verilen bir pazara girebildiğini söyledi.

 Firma bir basın açıklamasında aylık ortalama satış hacminin % 80 arttığını söyledi. Mart ayından bu yana, şirket büyümesinin çoğunu 55 yaşın üzerindeki yatırımcıların etkisiyle gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ