Tamamen gönüllülüğe dayalı ve inadına barışçıl olan Bitcoin, bizlere safi gönüllü iş birliği üzerine kurulu bir dünyanın parasal altyapısını sunuyor.

Tamamen gönüllülüğe dayalı ve inadına barışçıl olan Bitcoin, bizlere safi gönüllü iş birliği üzerine kurulu bir dünyanın parasal altyapısını  sunuyor. Dolayısıyla parasal altyapının temelinde Bitcoin barışçıllığı yer alıyor. Bu zaten BTC’nin en önemli özelliği.

Bitcoin barışçıllığı ayrıca bireyleri hükümet kontrolünden ve enflasyon arındırmak için ve gerekli araçları sağlamaktadır. Kimseye kendini empoze etmeyi amaçlamayan Bitcoin eğer büyüyüp başarılı olursa, dayatma yoluyla değil de, kendi başına para ve ödemeler için barışçıl doğal bir teknoloji olacaktır.

Bitcoin’in benimsenmesi giderek artarken öngörülebilir bir gelecekte Bitcoin, hükümetin bankacılık sektörü üzerindeki kısıtlamalarını aşma ihtiyacı duyan bireylere uygun maliyetli bir yol ve aynı zamanda hükümet enflasyonuna tabi olmayan likit bir değer saklama aracı sunacaktır.

Bitcoin yaygın bir biçimde benimsenirse bu durumda zinciriçi Bitcoin işlemlerinin maliyetleri önemli ölçüde artacaktır. Bu durumu hükümetleri aşmak için sansürlenemeyen zinciriçi Bitcoin işlemlerinin bireyler açısından daha az makul olmasına neden olacaktır. Elbette böyle bir durumda Bitcoin’in yaygın olarak benimsenmesi , hükümetlerin fonksiyonlarını enflasyon yoluyla finanse etmesinin önüne geçerek, bireysel özgürlük alanında çok daha olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Bitcoin sağlam bir para olduğu için sağlam parayla yönetilen bir toplumda ekonomik olarak üretken olmayan hükümet dayatmaları çok uzun süremez. Zira bunun finansmanını sürdürecek teşvik bulunmayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ