Bitcoin, zorlu düzenlemeler ve oynaklık nedeniyle zor durumda, ancak Frank Holmes'a göre bu yıl altından daha iyi performans gösterme şansı hala var.

Bitcoin, zorlu düzenlemeler ve oynaklık nedeniyle zor durumda, ancak Frank Holmes'a göre bu yıl altından daha iyi performans gösterme şansı hala var. ABD'li yatırım şirketi Global Investors'ın CEO'suna göre kripto para biriminin yükselişi esas olarak bin yıllık onayla desteklenecek.

ABD'li yatırım şirketi Global Investors'ın CEO'su Frank Holmes, Bitcoin (BTC) ile altın arasındaki başka bir yorumda, 2022'de iki varlığın beklentileriyle ilgili görüşünü paylaştı.

Kitco News'e konuşan Holmes, altının bu yıl değer kazanma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Bitcoin'in bin yıllık onayın ardından altından daha iyi performans göstermesi konusunda güçlü bir vakaya sahip olduğunu da kaydetti. Bitcoin, değer deposu piyasasında altına güçlü bir şekilde meydan okuyor, dedi. Bununla birlikte, oynaklık ve düzenleyici baskı, kripto para biriminin en büyük engelleridir.

Holmes'a göre, altın madenciliği şirketlerinin bu yıl daha fazla üretme şansı var ve bu da altının değerini 2.000 doların üzerine çıkaracak. Öte yandan Bitcoin, 2021'de diğer birçok varlık sınıfını geride bıraktı ve bu nedenle 2022'de 100.000 $'a ulaşmaya hazır. Holmes, Goldman Sachs, El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve diğer endüstri uzmanlarına 100.000 $ BTC fiyat tahmini vermek için katılıyor.

Goldprice.org'a göre, basın zamanında, BTC hala 46.202 dolardan işlem görüyordu, altın ise 1.818 dolar değerindeydi. Geçen yıl altının fiyatı yüzde 5,62 düşerken, BTC'nin fiyatı yüzde 47,3 arttı.

Bitcoin ve Altın Değer Deposu Olarak Rekabet Ediyor

İki varlık arasında Holmes, Bitcoin'in nihai değer deposu olma şansının daha yüksek olduğunu düşünüyor. Nedenleri, altınlarını kripto para birimiyle değiştiren bin yıllık neslin artan katılımı. Onun görüşleri, Aralık 2021 CNBC Milyoner Anketi'nin bulgularını yansıtıyor . Y kuşağı milyonerlerinin yüzde 83'ü kriptoya sahip ve yüzde 48'i bu yıl zulalarını artırmayı planlıyor. CryptoVantage tarafından yapılan bir başka araştırma da, Y kuşağının diğer nesillere kıyasla en fazla kripto para birimine sahip olduğunu ortaya koydu.

Holmes, bu grubun BTC fiyatındaki artışın ve daha büyük kripto piyasasının kritik itici güçleri olacağını düşünüyor. Dijital para bu neslin ilgi alanı haline geldi ve onları oynaklık endişelerine rağmen benimsedikleri dijital varlıklara yönlendirdi. Daha önce Holmes, yatırımcıların kriptoya olan ilgisinin, kriptonun merkezi olmayan doğasına bağlı olduğuna işaret etmişti. Holmes ;

Bitcoin'in çok daha iyisini yapabileceğini düşünüyorum ve tek rüzgar düzenleyici politika oluşturma olacak. Bu, günlük oynaklığına katkıda bulunur. Bitcoin'in altından daha iyi performans gösterme şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Önemli olan, Y kuşağının kurumsal parayı cezbeden fiyat keşfi için önemli olması ve Amerika'nın bunu nasıl düzenlemek istedikleri konusunda kolları sıvamaya çalışması,dedi.

Dahası, Bitcoin'in altını geçme potansiyelinin altına kıyasla elde etme kolaylığına dayandığını düşünüyor. Burada, altın madenciliği şirketlerine, tıpkı kripto muadilleri gibi değerli metalin önemli bir bölümünü elinde bulundurmaları için meydan okudu. Çok ucuz olduğuna inandıkları şeyleri satmamalılar . Birçok Bitcoin insanı, Bitcoin'in tüm bu hükümetin  para basımıyla çok daha yüksek ticaret yapacağına inandığı şey bu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ