Bitcoin bir dönemin sonuna yaklaşıyor

2MB blokları kapatmak, Bitcoin'deki farklı siyasi gruplar arasında uzlaşmaya çalışan 3 yıllık çabanın sonunu getiriyor. Çekirdek geliştiricileri, savaşı kazanmış gibi hissedebilirler ancak sessiz bir çoğunluk, paralarını satarak ve zamanla fiyatı düşürerek sessizce ayrılır.

Aynı zamanda, insanlık tarihinde yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor. 

"New York Anlaşması" durduruldu

16 Kasım'ın Bitcoin için bir kıyamet olmasını tam olarak bekliyordum. Madencilerin %80'den fazlası 2MB bloklar için destek mesajı vermekte ve yüzlerce en büyük Bitcoin borsası ve şirketi blok boyut artışını destekleme sözleşmesi imzalamıştı. İşletmelere 2MB blok planlamış olmasına rağmen, Bitcoin kullanıcı topluluğunun ve çekirdek geliştirme ekibinin büyük kısmı, Bitcoin ağını en yıkıcı yoldan ayıran yazılım değişimini reddetmeye hazırlanıyordu.

Bölünme, Bitcoin için felaket olurdu. Bununla birlikte, Bilinmeyen yatırımcılar, Bitcoin'deki çatalın bedava paralar elde ettiğiniz anlamına geleceğini düşünmeye şart olduğundan, Bitcoin'in fiyatı her zamankinden daha yüksek seviyelere ulaşıyor. Bitcoin Cash'in durumu buydu, ancak 16 Kasım'da planlanan zincirleme bölünme çok farklıydı.

SegWit2x bölünmüş senaryosu altında, kimlerin artık "gerçek" Bitcoin zincirinin hangisi olduğuna katılmasının mümkün olacağını sanmıyorum. Coinbase gibi büyük şirketler, her iki zinciri de desteklemeyi kabul ettiler. 2MB'lık zincir, kullanıcılara büyük bir karışıklığa ve fon kaybına neden olacak hiçbir yeniden koruma koruması olmadan başlatmayı planladı. Bitcoin'in ilk temiz çatalı olarak, açık planlı ve iş dostu olma hedefiyle, Bitcoin Cash'in büyük bir kazanan olmasını bekliyordum. Birçok yatırımcı "Kavitasyon" konusunda spekülasyon yaparak Bitcoin Cash'in fiyatı son iki haftadır yaklaşık %100 arttı.

Bitcoin pazar payını kaybedecek

Bitcoin'in halen gelişmekte olan yıldırım ağının mucidi Joseph Poon son zamanlarda şöyle dedi:

"Bir parti emmeye başladığında, ayrılırsın. Onarılamayı deneyebilirsiniz, ancak en temiz çözüm sadece dışarı çıkmaktır ... Blockchain'in bir çoğu bireylerin özgürlüğünü arttırıyor ve bunun bir kısmı ayrılma esnekliği ve istediğiniz seçenekleri yapmak için herhangi bir zamanda. "

Bitcoin ekosisteminin iki büyük fraksiyonu bir çıkmaza girdi. Artık Bitcoin'de kabul edilebilir işlem ücretleri ve ölçeklenebilirliği bulamayan bireyler ve şirketler için en basit çözüm çıkmaktır. Bu bireyler yavaş yavaş dışarı çıktıklarında ilk kez alıcıları üzerinde Bitcoin 7,500 dolardan (basın saatinde 6,600 dolara) terk edecekler.

Bitcoin'e dökülen "Aptal Para"

Bitcoin fiyatı, yılın başında olduğu fiyatın yaklaşık 7 katına yükselen insanlardan etkileniyor. Gerçek hayatta buluşmalar yeni yüzlerle ve ilk kez yatırımcılar ile doludur. Bitcoin alt düzenleme, birbirlerine ilk 0.1 BTC alımı hakkında tezahürat yapmakta ve 10X yıllık ROI beklemekle doludur.

Maniyi yönlendiren yükselişteki haberlerden biri CME Grubu'nun bu yıl Bitcoin hediye eklemeyi planladığı ve muhtemelen Bitcoin'i milyarlarca dolar değerinde yeni yatırımcılara sunabileceği yönünde. Bununla birlikte, Wall Street'in hedge fon yatırımcıları emici değil. Bir hedge fonu, Bitcoin'e girmek ister olsa bile, fiyat indirgemek ve zayıf sahipleri sarsmak için önce onu kısa devre etmeye çalışabilirler. Topu satın alanların 3000 milyar dolara kadar kısa yol kat etmeleri sonucu birkaç milyar kayıp yaratabilirlerse (birkaç ay önceydi).

Blockchains: Yeni tür varlıklar

Blockchains, hissedarları olan şirketlerin 400 yıl önce icad ettikleri yeni bir varlık türü olduğu gibi, yeni bir varlık türüdür. Bugün şirketler, Kongre'ye lobi yapabilir ve insanlarla aynı haklara sahip olabilir. Blockchains'in yakın gelecekte bu haklara erişebileceğini göreceğiz.

Tam olarak önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm kripto belirteçlerinin üst sınırının katlanarak artmasını bekliyorum, ancak bu kazanan-herşeyi almak senaryosu değildir. Bugün, ana akım medya finans müşavirleri Bitcoin'i "yeni altın" olarak lanse ediyorlar ancak bu olamaz. Nasıl bir farklılık hissettiğini anlamak için, herkesin temelde aynı altın özelliklerine sahip yeni bir tür metal oluşturabileceği bir evren hayal edin.

Bitcoin'in gelecekte Blockchains'in pazar payının çoğunu almasını beklemek, Doğu Hindistan Şirketinin bugün birleşmiş diğer şirketlerden daha değerli olmasını beklemek kadar gülünç bir şey.

Bitcoin için talep ve kripto ruble yükselişi

2014-2015 yıllarının çoğunda Bitcoin fiyatı düştü. Bununla birlikte, 2016-2017 yıllarında, fidye aygıtı, "MMM" gibi Ponzi planları, sermaye kontrollerinden kaçan Çin vatandaşları ve diğer Blockchain belirteçlerine ("ICO'lar") değer aktarma aracı aracılığıyla Bitcoin için daha büyük bir talep gördük.

Rusya son zamanlarda kendi "kripto-ruble" lerini geliştirmeye baktıklarını açıkladı. Kripto-ruble, kurye tarafından veremediği takdirde kağıtta% 13 vergi

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ