Bitcoin 20 Ekim 2021’de 66,900 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı.

Bitcoin 20 Ekim 2021’de 66,900 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Bitcoin’deki rekorda uzun yıllar sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Bitcoin ETF’leri (Borsa Yatırım Fonunu) onaylaması etkili oldu. Bitcoin ETF’lerin onaylanmasının ardından Bitcoin; Nasdaq ve New York Borsası (NYSE) gibi dev borsalarda listelenmeye başladı. Artık kurumsal firmalar ve riskten kaçınan yatırımcılar da Bitcoin yatırımı yapabiliyor.

Yukarıdaki olumlu gelişme Bitcoin ve kripto para piyasalarını olumlu etkiledi. Kripto para piyasaları 2.65 trilyon dolar büyüklüğe ulaştı.

20 Ekim’de 66,900 doları gören Bitcoin, 21 Ekim’de ABD merkezli bir kripto para borsasında 8,700 dolara kadar geriledi. Hemen panik yapmayın! Bu durum teknik bir sorundan kaynaklandı.

Binance.US’un kurumsal alıcılar için geliştirdiği bir pencerede işlem yapan bazı şanslı Bitcoin yatırımcıları, 8,700 dolardan Bitcoin satın aldılar. Söz konusu hata Binance.US’un yazılımlarındaki bir bug’dan (böcekten) kaynaklandı.

Binance.US’daki bu hata kripto para piyasaları ve Bitcoin’i olumsuz yönde etkiledi. Bu teknik hatanın neden olduğu kaosun etkisi ile Bitcoin rekorun ertesi günü 62,500 dolara kadar geriledi. Neyse ki Binance.US kaynaklı güvenlik sorunu piyasaların geneline yayılmadan önlendi. Binance.US’dan açıklama yapan görevliler sorunun çözüldüğünü açıkladılar.

https://www.theblockcrypto.com/post/121657/binance-us-blames-bitcoin-flash-crash-to-8200-on-a-bug-in-a-clients-trading-algorithm

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ