Amerika'nın en büyük online kredi piyasası LendingTree'nin baş ekonomisti Tendayi Kapfidze, Bitcoin'in bir piramit şemasından başka bir şey olmadığına inanıyor.

Bitcoin Bir Piramit Şeması mı? - Ünlü Ekonomist Nedenini Açıklıyor

Yakın zamanda yapılan bir panel tartışmasında Kapfidze, yalnızca sizden sonra pazara katılan kişi sayısına göre zengin olabileceğiniz bir durumun söz konusu olduğunu ifade ediyor ve şöyle diyor:

"Sadece peşinizden giren insanlara dayanarak para kazanıyorsunuz."

Bitcoin Bir Piramit Şeması mı?

Bir piramit şeması, belirli bir şirketin, yüksek getiri vaat ederek daha fazla üyeyi işe alarak ayakta kalmasına izin veren bir iş modelidir. Ancak, sadece erken katılımcılar bu tür sahtekarlıklarla para kazanabilirler.

Euro Pacific Capital CEO'su Peter Schiff, Bitcoin'i alıcılar tükenmekte olan bir "Ponzi" olarak adlandırmıştı. Önde gelen altın tutkunu, Bitcoin'in fiyat artışının sadece pazarı manipüle eden balinalara atfedildiğini iddia etmişti.

Gerçek Kullanım Durumu Yok

Kapfidze ayrıca Bitcoin’in faydasızlığıyla ilgili bir sorun yaşıyor. En iyi kripto para biriminin var olmayan problemi çözmeye çalıştığını belirtti.

“Dünyada gerçek bir faydası yok. On yıldır bunun için bir yardımcı program oluşturmaya çalışıyorlar. Bu bir sorun arayışında bir çözüm ve hala çözülecek bir sorun bulamadı. ”

Bitcoin'in hala bir kimlik sorunu var. Bir değişim aracı olarak başarısız olduktan sonra, artık bir değer deposu olarak kabul edilmektedir.

 Bununla birlikte, bir Deutsche Bank analisti 2020'lerin kripto yılları olabileceğini ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ