Kendi içerisinde bir çok paradoksu barındırsa da umut için ne edilgin bir bekleyiş, ne de gerçekleşmesi imkansız koşulların gerçekçi olmayan bir şekilde zorlanmasıdır şeklinde bir yorum yaparlar.

Kendi içerisinde bir çok paradoksu barındırsa da  umut için ne edilgin bir bekleyiş, ne de gerçekleşmesi imkansız koşulların gerçekçi olmayan bir şekilde zorlanmasıdır şeklinde bir yorum yaparlar. Atlama anı geldiğinde sıçrama haline geçen bir kaplana benzetilir umut.

Umut etmek demek, henüz doğmamış şey için her an hazır olmak ama doğumun bizim yaşam sürecimiz içerisinde gerçekleşmemesi halinde umarsızlığa , umutsuzluğa düşmemek demektir. Zaren var olan ya da hiçbir zaman var olmayacak olan bir şeyi umut etmenin zaten bir anlamı da bulunmamaktadır.

Umutları zayıf olanlara gelince ya vurdumduymazdırlar ya da şiddete eğilim duyarlar. Umutları güçlü olanlara gelince ise yeni yaşamın tüm belirtilerini görür ve bundan gerçekten de sevinç duyarlar. Doğmaya hazır olan şeyin varlık kazanmasına yardımcı olmaya her an hazır bulunurlar.

İşte Bitcoin böyle bir umut aşıladı insanlığa çıktığı günden beri. Özgürlüğüne düşkün olan insanın parasal özgürlüğünü merkezi bir otoriteden kurtarma adına yeni bir bir umudu. Bunu her Bitcoin yatırımcısının kripto paralara gösterdiği ilgiden de direk anlayabilirsiniz. Bu nedenle Bitcoin hakkında atılan her iddianın ne kadar taraftar bulduğu bile bu umudu bir yansıması değil mi?

 Geldiğimiz nokta gelişmekte olan ve geri kalmış ülkeler için bir umudun adı olacak mı? Bitcoin bu noktada dünyaya gerçekten bir umut vaat ediyor mu? Böyle bir rol ağır olabilir ama böyle bir hedefi Bitcoin gerçekleştirirse büyük bir hadise olacak

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ