Bitcoin, son 24 saat içinde piyasa değerinden 35 milyar doları sildi. Koronavirüs düşüş sebebi mi?

Bitcoin, Bir Yıldan Fazla Bir Süredir En Büyük Fiyat Düşüşüne Maruz Kaldı

Bitcoin, son 24 saat içinde piyasa değerinden 35 milyar doları sildi. Korona virüsü düşüş sebebi mi?

Bitcoin, bir günden az bir sürede değerinin % 20'sinden fazlasını kaybettikten sonra Mayıs 2019'dan bu yana ilk kez 6.000 doların altına düştü.

Bitcoin'in fiyatı bir saat içerisinde 1,500 dolardan fazla bir değeri sildikten sonra 5,900 doların altına kısaca değdi. Sonra fiyat 6.700 dolara yükseldi. Şu anda fiyat 6.400 dolar ama hızla değişiyor ve borsalar arasında değişiyor.

Bitcoin'in piyasa değeri şu an 120 milyar doların biraz altında. Kripto para piyasasının geri kalanı da benzer bir flaş çöküşü ve tersine dönme yaşıyor, ancak çoğu büyük kripto para birimi bu sabah hala kırmızı renkte, ancak% 20'den fazla kayıplar görülüyor.

Ethereum (ETH)% 30 düşüşle 140 dolar ve XRP % 18 düşüşle 0.17 dolar oldu. Piyasa değerine göre ilk 100 tokenda tek bir kripto para şu anda yeşil değil.

Bunun aksine, stabilcoin Tether'in fiyatı, tüccarlar volatilite piyasalarından kaçtıkça - 1 $ işaretine yapışması gerektiğinden 1.03 $ 'a yükseldi.

 Çöküşün arkasındaki kesin neden belirsiz olsa da, büyük olasılıkla Dünya Sağlık Örgütü'nün son COVID-19 sorununu küresel bir salgın olarak ilan etmesinin bir sonucu olarak büyük bir satış emri akışı piyasaya çıktı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ