Bitcoin 5.500 dolarlık bölgede kalırken, pazar fiyat çöküşüne bir ara veriyor. Ancak Peter Schiff BTC için yüzde 50'lik bir çöküş daha bekliyor.

Bitcoin Bir Yüzde 50 Düşüşe Daha mı Hazırlanıyor?

Bitcoin 5.500 dolarlık bölgede kalırken, pazar fiyat çöküşüne bir ara veriyor. Ancak Peter Schiff BTC için yüzde 50'lik bir çöküş daha bekliyor.

İkinci gün, Bitcoin 5.500 dolarlık bölgede dalgalanıyor ve yatırımcılara kripto pazarındaki kan banyosundan sonra nefeslerini yakalama şansı veriyor.

Tanınmış Bitcoin eleştirmeni ve altın aşığı Peter Schiff, Bitcoin'e oklar atıyor, onu batan bir gemi olarak adlandırıyor ve ne korelasyonlu olmayan bir varlık ne de güvenli bir liman olduğunu söylüyor.

Şimdi, Euro Pacific Capital CEO'su Bitcoin'in fiyatıyla ilgili bir düşüş öngördü.

% 50 Daha Düşecek

Son birkaç gün içinde Bitcoin, değerinin yaklaşık yüzde 50'sini kaybetti. Peter Schiff, Twitter sayfasında altını tartışırken, BTC'nin yüzde 50 daha kaybetmek üzere olduğunu varsayarak büyük bir düşüş öngörüsü yayınladı.

Altına gelince, Schiff, bunun 2011'den beri XAU için en kötü zaman olduğunu belirtti.

“Altın 2011 yılının Eylül ayında tüm zamanların rekor seviyesinden düştüğü için en kötü haftasını geçirdi. Fed, piyasaların hem faiz oranlarını normalleştirebileceği hem de bilançosunu kriz öncesi seviyelere geri çekebileceği konusunda ikna oldu. Bu hafta Fed'in hiçbirini yapamayacağını kanıtladığı hafta. ”

"Bitcoin'i 5.000 Dolardan Satın Almak İnanılmaz Derecede Çekici"

Son tweetinde, kripto tüccarı Luke Martin, şu anda uzun vadede yükseliş bekleyenler için daha fazla BTC satın almak için iyi bir fırsat olduğunu varsayıyor. Ancak, bu şekilde herhangi bir finansal tavsiye sunmadığını vurgulamakta.

Bitcoin fiyatına gelince, Martin gelecekte istatistiksel olarak fiyatının düşebileceğini söylüyor.

 “Bu yanlış bir şekilde yorumlanmadan önce dipleri aramaya çalışmıyorum! Gelecekte bir noktada daha aşağıya inebilirdik (ve istatistiksel olarak muhtemelen gidecek). Bu yüzden herhangi bir yatırım yaparken zaman ufkunuza karar vermek çok önemlidir. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ