Bitcoin’in son zamanlarda 10.000 doların üzerine çıkması iyimserlik bayrağı işlevi gördü; uzaydaki dijital varlıkların çoğu orijinal kripto para birimi ile bir dereceye kadar ilişkili olduğu için, tüm gözler BTC'de.

Bitcoin Birikim Arttıkça Bu Ay 12.400 Dolara Kadar Yükselebilir

Bitcoin’in son zamanlarda 10.000 doların üzerine çıkması iyimserlik bayrağı olarak işlevi gördü; uzaydaki dijital varlıkların çoğu orijinal kripto para birimi ile bir dereceye kadar ilişkili olduğu için, tüm gözler BTC'de. Ünlü 10.000 $ seviyesinin üzerinde bir artış piyasa katılımcılarına sevinç verirken, topluluk arasında yükselen bir geri geliş korkusu devam ediyor. Bitcoin grafiklerine bakıldığında, kullanıcıların endişelenecek çok fazla şeyleri olmayabilir.

CoinMarketCap, Bitcoin'in 184 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olduğunu ve son 24 saatte 38,2 milyar dolarlık BTC ile işlem yaptığını gösterdi.

Bitcoin, yılın başından bu yana yükselen bir kama oluşumunda ilerliyor ve son bir ay boyunca desen sınırları arasında hareket ediyor. Bu modeller genellikle aşağı doğru kırılır, ancak teknik göstergelere daha yakından bakmak BTC'nin önümüzdeki haftalarda değerlenebileceğini göstermektedir.

Belirli bir süre boyunca hacim ağırlıklı bir birikim ve dağılım ortalaması olan Chaikin Para Akışı (CMF) göstergesi, daha fazla birikim gerçekleştikçe fiyatın yüksek seviyesine daha yakın olduğunu varsayar. Yukarıda gösterildiği gibi, CMF Aralık ortasından beri yükseliyor ve fiyatın daha yüksek bir değere doğru ilerlediği anlamına gelebilir. Denge Hacmi (OBV) hafifçe yukarıya doğru eğimli görünüyordu ve CMF'nin artan birikim raporunu daha da geçerli kılıyor.

50 ve 200 günlük hareketli ortalamalar, geçen yılın Ekim ayı sonlarında meydana gelen death crossun gölgesinde olsa da, fiyat çizgisi altında hareket ediyordu. Bitcoin geçen ay olduğu gibi yükselmeye devam ederse, golden crossa ulaşılabilir ve bu da Mart ayından önce 12.400 dolara bir kırılmaya neden olabilir.

Glassnode'dan elde edilen veriler, 0.1 BTC'den fazla olan Bitcoin adreslerinin sayısının son zamanlarda sürekli arttığını gösterdi. Ekim ayı sonunda, muhtemelen bir ay önce değer düştükten sonra Bitcoin 10.000 dolar seviyesine tekrar baktıktan sonra daha yüksek satış hacmi nedeniyle adres sayısının 50.000 azaldığını gördü. Artan BTC adres sayısı, daha fazla kullanıcının alana girdiğini veya en azından tekrar girdiğini gösterebilir. Bitcoin son zamanlarda bir kez daha 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıktığından, alana giren kullanıcı sayısının artması muhtemel.

Sonuç

 Artan birikim ve death cross gevşemesinin olasılığı, önümüzdeki hafta yukarı yönlü bir kırılmaya yol açabilir. Daha fazla adres daha yüksek miktarda Bitcoin'e sahip olmaya başladığında, bir kırılma BTC fiyatlarının ay dolmadan 12.400 $ 'a yükselmesine neden olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ