Bitmain, BCC çatallanması ile ilgili açıklama yaptı

Çin'in dijital para birimi borsası olan ViaBTC, geçtiğimiz günlerde, Bitmain'in Nisan ayında önerdiği Kullanıcı Aktive Edilmiş Sabit Fork'u (UAHF) temel alan "Bitcoin Cash" (BCC) adlı yeni bir bitcoin çatısı için destek verdiğini duyurdu.

Bitmain, yayımladığı yeni bir blog yazısında; Bitcoin ekosistemini UASF olarak bilinen BIP148 çatalından korumak için UAHF'yi önerdiğini belirtti.

Bitmain, Bitcoin çekirdek geliştiricileri de dahil olmak üzere BIP148'in desteğini almaya devam ettiğini belirtti. Bitmain, BIP148'in Bitcoin ekosistemi için önemli bir risk oluşturduğunu ve bu nedenle acil durum planının gerekli olduğunu iddia ediyor.

New York Anlaşması'na Saldırı Devam Ediyor

Bitcoin çekirdek yazılım geliştiricileri ayrıca, New York anlaşmasını sabote etmeye devam ediyor. BIP148 düğümleri, eğer onu destekleyen sıfırdan fazla karma gücü varsa yeni BIP148 zincirini takip edecektir. Karma hızı sıfırsa, BIP148 düğümleri zincirlerini genişletemez bulacaktır.

Ayrıca Bitmain, bir UASF zincirinin arkasındaki madencilik faaliyeti önceden haber verilmeksizin durdurulabilir ve yatırımcılar tüm yatırımlarını kaybedebilir olabileceğini iddaa ediyor. Kullanıcılar, çatal noktası sonrasında UASF işaretini destekleyen değiş tokuşların getirebileceği riskleri göz önüne almalıdır.

Bitmain'e göre BIP148 zincirinin tekrarlanmasını engelleyecek koruması yok. İşlemler her iki zincirde de yayınlanacak ve kullanıcılar her iki zincirde de onaylamayı engelleyemeyecektir. Borsaların, çatal nokta üzerindeki mevduatları ve para çekme işlemlerini durdurması ve daha sonra kendi paralarını bölme yöntemlerini uygulamaya koyması gerekecek.

UASF, orijinal zincir için bir risk oluşturmaktadır. Acil durum planı olmadan, orijinal zincirdeki faaliyetler ortadan kaldırılabilir.

Bitmain Hazır

Bitmain, UASF çatalı oluştuğunda ve ekosistem için yakın bir risk oluşturduğu takdirde yalnızca UAHF'yi destekleyecektir. Bitmain, Hollanda'da yapılan Bitcoin Konferansı'nda yazılım geliştiricilerin Bitcoin'in blok boyutunu artırmak için bir yazılım olan Bitcoin ABC'yi önerdiğini de belirtti. Bu yazılım, SegWit kodunu ayarlanabilir bir blok boyu ile değiştirebiliyor.

Bitmain'in blok boyutunun destekçileri artan UAHF gelişimine öncülük ediyor, Bitmain de destekçilerin görüşlerini kontrol etmediğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ