Çoğu kişi Bitcoi Blokzincirinin neden bu kadar hızlı bir büyüme gösterdiğini merak ediyor.

Çoğu kişi Bitcoi Blokzincirinin neden bu kadar hızlı bir büyüme gösterdiğini merak ediyor. Kuşkusuz bu büyümenin bazı önemli nedenleri var. Hadi bir bakalım.

Bitcoin Blokzincirinde Büyüme

Bitcoin Blokzinciri çok hızlı bir büyüme gösterdi. Üstelik büyüme hızı Facebok,Twitter ve İnstagram gibi dev sosyal medya platformlarının da ilk zamanlarında gerçekleştiği büyüme hızını bile geçti. Bu büyüme nedensiz değil.

Bitcoin Blokzincirine katkıda bulunabileceklere bir bakın. Dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi etnik kimliğe sahip bir kişi veya herhangi bir inanç sistemine mensup herhangi bir dili konuşan bir insan Bitcoin Blokzincir topluluğuna izinsiz bir şekilde rahatça katılabilir. Bu duruma baktığımızda Bitcoin Blokzincirinin giriş ve çıkışını kontrol eden, izin mekanizmasını elinde tutan bir kapı bekçisinin bulunmadığını görmekteyiz. Bir kapı bekçisinin olmaması özgür katılımın ve sınırsız yeniliğin önünü açmaktadır.

Herkesin erişimine açık topluluk kaynaklarının beraberinde birçok avantajı da ortaya koymaktadır. İsteyen akıllı sözleşmeler, isteyen akıllı buzdolabı yazılımları , isteyen yeni kripto para kodları üzerinde  çalışabiliyor. Bütün bunları da bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan yeniliklerden önce tüm topluluk sonra da tüm insanlık yararlanabiliyor. İşte bu izinsiz erişim Bitcoin  Blokzincirinin büyüme nedeni.

İzne tabi, imtiyazlılara açık merkezi otoriteli sistemler mi daha hızlı büyür yoksa izinsiz, herkese açık, tüm kaynakları etkin bir şekilde kullanabilen dağıtık mimariye sahip Bitcoin Blokzinciri mi? Cevap net ama değil mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ