Bitcoin birkaç haftadır menzile bağlı ve bir düzeltmeye gidiyor gibi görünüyor, bu da madencilere fonlama işlemlerinde zor anlar yaşatıyor.

Bitcoin Bocalarken, Kripto Madencileri Nakit İnfüzyonu İçin Opsiyon Piyasalarına Yöneliyor

Bitcoin birkaç haftadır menzile bağlı ve bir düzeltmeye gidiyor gibi görünüyor, bu da madencilere fonlama işlemlerinde zor anlar yaşatıyor.

Bu madenciler, hisse senedi piyasasının en eski açık sırrına  çoğu arama seçeneğinin süresinin dolduğuna ve satıcının primi elinde tuttuğuna  bahse girdiklerinden şimdi arama seçeneklerine dönüyorlar.

Bitcoin bir süredir yatay işlem görüyor ve bazı analistlere göre kısa vadede düşüşe geçebilir. Son 24 saatte, basın zamanında 38.260 dolardan işlem görmek için yüzde 1.4 düştü. Bunun yatırımcıları nasıl etkilediğine odaklanılırken, başka bir grup da madencileri sıcak hissediyor. Yeni bir raporun ortaya koyduğu gibi, sahip oldukları her şeyi elinde tutan madenciler yaratıcı olmak zorunda kaldılar ya da operasyonları finanse edememe riskini göze aldılar.

Çoğu Bitcoin madencileri varlıklarını satmazlar ve en büyük hodl savunucuları olarak bilinirler. Bu, artıları ve riskleri ile birlikte gelir. Bunun tersi, eğer fiyat yükselirse, çok daha fazla para kazanıyor olmalarıdır. Öte yandan, ayı piyasaları, bir madenciyi eski değerlerinin sadece bir kısmı değerinde olan bir kripto para yığını üzerinde tutabilir.

Bloomberg'in bildirdiğine göre, Amerikalı madenciler için cevap arama seçeneklerine dönmek oldu. Alım opsiyonu, alıcı ile satıcı arasında, alıcının belirli bir süre içinde belirli bir fiyattan hisse senedi, tahvil veya bu durumda kripto satın alma hakkına sahip olduğu ancak yükümlülüğü olmayan bir sözleşmedir. Bu strateji, madencileri, ellerindeki BTC'yi satmak zorunda kalmadan gelir elde edebilecekleri getiri arayanlara dönüştürdü.

Bugün, 38.000 doların biraz üzerinde olan Bitcoin fiyatını alın. Bir madenci arama opsiyonunu 45.000$'lık bir egzersiz fiyatıyla satarsa ancak BTC bu hedefe aramanın sona erdiği gün ulaşamazsa, madenci alıcının ödemek istediği primi elinde tutabilir.

Genesis Global Trading'in türev başkanı Joshua Lim çıkışa “Bitcoin madencileri bugün piyasadaki en doymak bilmez getiri arayanlardan bazıları” dedi. Bu madenciler, ticaretten yıllık olarak çift haneli getiriler elde ediyor.

Ancak, Lim'in işaret ettiği gibi, alım opsiyonları satmanın kendi riskleri vardır. Ancak Fred Thiel'in belirttiği gibi, madenciler herhangi bir sonuç için iyi hazırlanmışlar. Las Vegas merkezli Marathon Digital Holdings'in CEO'su Thiel, Bloomberg'e şunları söyledi:

Biz, esasen bir alım opsiyonu sattığınız ve daha sonra bir alım opsiyonunu daha yüksek bir fiyattan satın aldığınız, böylece yükselişi kaçırmamanız için alım opsiyonu iki ayağını kullanıyoruz. Tarihsel olarak, yılda %10'dan fazla üretti.

Bununla birlikte, Thiel yalnızca bu tür verim çiftçiliğine güvenmiyor. Şirketi ayrıca, madenciliği yaptığı BTC'yi, kaldıraçlı pozisyonlar için teminat vermek gibi daha agresif kâr yaratma faaliyetleri için kullanan müşterilere de ödünç veriyor.

Lim özetledi: Bitcoin menzile bağlı bir pazarda olduğunda, bu tür getiri yaratma stratejisi, madenle tut veya madeni çıkar ve tasfiye stratejisinden daha iyi performans gösterecektir. Bununla birlikte, yükseliş eğiliminde olan bir piyasada madenciler, sattıkları çağrıların grevinin ötesinde herhangi bir yüksek performanstan vazgeçeceklerdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ