Birkaç analist, Bitcoin'in son düşüşünü BTCUSD'ye uzun vadeli yatırım için cazip bir fiyat noktası olarak görüyor. Kritik destek 8.913-8.940 $ civarında ve Bitcoin bu bölgeden geri döndü.

Birkaç analist, Bitcoin'in son düşüşünü BTCUSD'ye uzun vadeli yatırım için cazip bir fiyat noktası olarak görüyor. Kritik destek 8.913-8.940 $ civarında ve Bitcoin bu bölgeden geri döndü.

Bitcoin için son birkaç hafta spekülasyon ve beklenti tarafından yönlendirildi ve yarılanma gerçekleşti. Üstelik borsalar durgun seyretti. Bitcoin’in istikrarlı yükselişini besliyordu.

Ancak, son iki gün içinde BTCUSD % 8 civarında kaybetti. Dow Jones ve S&P 500'ün muhteşem yükselişiyle başladı. İşte o zaman yatırımcılar paralarını BTCUSD'den çekip borsalarda yaşamaya başladılar.

BTCUSD yatırımcılar için cazip hale geldi

Bitcoin bir süredir 9000 doların üzerinde işlem gördü. Ancak, yatırım hacimlerinde artış olmadı. Çok fazla trader bu süre zarfında BTC piyasalarını hareket ettirmedi.

Bununla birlikte, BTCUSD 9 bin doların altına düşmeye başlar başlamaz, derhal hacimlerde bir artış fark ettik.


BTCUSD için günlük grafik, son iki günde iki önemli düşüşü yakaladı. İlk kırılma Dow Jones'un 900'den fazla puan kazandığı gün gerçekleşti. İkinci geri çekilme, BTCUSD biraz iyileştiğinde ve yüksek seviyeler sırasında satın alanlar varlıklarını boşaltmaya başladığında meydana geldi.

Bitcoin neden uzun vadede yükselişini sürdürüyor?

Bitcoin'i yükselişte satın alan herkes sonbaharda önemli ölçüde zarara uğradı. Yatırım yaparken sabırlı olmanın önemini her zaman vurguladık. Şu anda BTCUSD piyasaları açgözlülükten kaynaklanmıyor ve bu nedenle fiyatlar cazip.

Haftalık grafiğe bakarsak, düşen piyasalara rağmen BTCUSD'nin 12 Mart'taki düşüşünden bu yana dik bir artış gösterdiğini görebiliriz.

 Şu anda BTCUSD 9017 $ 'dan işlem görüyor. Kritik destek bölgesine 8.913 $ 'dan ulaştı ve yükselmeye başladı. Yükselmeye başlar başlamaz, bu 'satın alma' için bir onaydı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ