BTC şüphesiz uzun vadede yükselişte. Ancak, kısa vadede senaryo tamamen farklıdır. BTC'nin Mayıs ayından önce 9.000 dolarlık puanı geçme olasılığı, ince olmasına rağmen, mümkün değil.

BTC şüphesiz uzun vadede yükselişte. Ancak, kısa vadede senaryo tamamen farklıdır. BTC'nin Mayıs ayından önce 9.000 dolarlık puanı geçme olasılığı, ince olmasına rağmen, mümkün değil.

Son birkaç gün, birçok trader ve yatırımcının hevesle beklediği Bitcoin'in muhteşem yükselişini gördü. BTC fiyatları 7.700 doları aştı. Birçok analist, Bitcoin'in, ödül yarıya indirilmesinden sonra 9 bin dolarlık puanı geçmesi yönündeki tahminleriyle atladı.

Her 210.000 blok mayınlandıktan sonra, blok başına Bitcoin sayısı yarıya düşer. Her blok için ödüllendirilen mevcut BTC 12,5'tir. Uğurlu tarihi Mayıs ayında yayınlayın; ödül 6.25 Bitcoin olacak.


BTC için gün aralığı 7.655,99 dolar - 7,813,68 dolar. Bitcoin'in mevcut aşamasının net bir resmini elde etmek için hem günlük zaman dilimine hem de haftalık zaman çerçevesine göz atmamız gerekiyor.

BTCUSD için haftalık zaman dilimi, yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, ticareti yapılan hacimler giderek azalmıştır. Mevcut makroekonomik koşullar nedeniyle olabilir.

Haftalık grafik, Bitcoin'in şüphesiz uzun vadede yükseliş gösterdiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, daha kısa vadede, günlük zaman dilimine bakmamız gerekiyor.


Günlük grafik Bitcoin'in Bollinger Bantlarının üst spektrumunda olduğunu göstermektedir. Ve dalgalanma da yüksektir.

Bitcoin'in şu anda ticaret yaptığı bölgenin hemen üzerinde yatay bir direnç bölgesi var. Bu direnç bölgesi 7.800 dolar ile 8.500 dolar arasında değişiyor.

BTC bu bölgeyi geçmekte başarılı olursa, BTCUSD'nin 9.000 doları geçme şansı yüksek.

 Günlük grafik, kısa vadede Bitcoin'in tam olarak yükselmediğini kanıtlıyor. Ve son birkaç hafta bu gerçeğe dair yeterli kanıt verdi. Bitcoin, hisse senedi piyasalarını kısa vadede çoğaltmış görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ