Kara Perşembe gününden bu yana Bitcoin'in görünümü oldukça yükselişe geçti. Bu, ağın son 3 ay içinde üç büyük olumsuz zorluk ayarlaması geçirmesine rağmen meydana geldi.

Bitcoin, Boğa Koşusundan Önce Bu Seviyelere Düşebilir

Kara Perşembe gününden bu yana Bitcoin'in görünümü oldukça yükselişe geçti. Bu, ağın son 3 ay içinde üç büyük olumsuz zorluk ayarlaması geçirmesine rağmen meydana geldi. Ancak bugün, hash gücüt hızlı bir şekilde yarılanma öncesi seviyelerinin [136 TH / s] hemen altına [133 TH / s] yükselmiştir.

Fiyatlara tekrar yakından bakmak, kısa ve orta vadede fiyatın aslında düştüğünü ve 1.900 dolarlık bir düşüşün geldiğini gösterecektir.

fiyatın 2020'de ikinci kez 0.382 Fibonacci seviyesinde reddedildiği görülebilir. 9,669 $ 'lık fiyatla, bir sonraki haftalık mum yarın sona erecek ve Bitcoin için bir sonraki rotaya karar verecek. Ayrıca, simetrik üçgenin oluşumu fiyatın her iki şekilde de kırılabileceğini göstermektedir. Bununla birlikte, birbirini izleyen 4 haftalık mumun reddedilmesi düşünüldüğünde, 5. mumun bu seviyenin üzerine çıkma olasılığı daha az gibi görünmektedir.

Öyleyse, fiyat nereye gidecek?

Mantıksal cevap, Fibonacci Retracement aracına göre 0,5 Fib seviyesinde yani 7,835,99 $ olan bir sonraki destek seviyesine inme eğilimindedir. Şimdiki seviyeden, 7.835 dolarlık hedef % 20'lik bir düşüşe işaret ediyor.

Bitcoin & 7.800 dolar

Fiyat ve RSI arasında düşüş eğilimi olduğu açıktır. Fiyat mayıs ve haziran ayları arasında daha yüksek bir yükseliş oluştururken, RSI daha düşük bir yükseliş oluşturdu. Bu, alıcıların ivme kazandığını gösterir ve bu da sonunda satıcılar tarafından aşağı doğru bir geri çekilme ile sona erecektir.

Nihai hedef 7,835,99 $ olsa da, fiyat orada kapanmayabilir, Mayıs ayının ilk haftasındaki fiyat hareketine benzer şekilde bu seviyeye kadar fitil ve daha yüksek olabilir. Bu, fiyatı, mevcut seviyelerden % 11'lik bir düşüş olan 8.654 dolara koyacaktır.

Sonuç

Şu anda, biriken yatırımcıların artan hashrate ve boğa doğası göz önüne alındığında, 7.800 dolara düşüş beklemek tuhaf görünebilir, ancak burada bir düşüş kaçınılmaz görünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ